JK: Nauditavalt mitmekülgne DinoSau

22. aprill 2008

DinoSau kõlapildi tugev trump on elektrooniliste efektide osav kasutamine. Kontserdi toob teieni Ester Eggert.

21. aprillil lõbustas publikut Norra koosseis DinoSau. Esitusele tulnud mitmekülgne ja värvikirev muusika pakkus ilmselt kõigile midagi ning Lena Nymarki särav isiksus pani tööpäeva lõpuks naeratama väsinumagi kontserdikülastaja.

Kontserdist annab ülevaate Ester Eggert.

DinoSau ei mängi jazz’i. Vähemalt väidavad nad ise nii. Tõsi, ansambli repertuaarist leiab palju sugemeid popmuusikast, kuid sellega kindlasti ei piirduta. Terav trummibiit, basskitarri gruuv ning kaasakiskuvad show-elemendid panid puusa nõksuma. Kuigi Kumu auditooriumi lava ees jätkuks tantsuks ruumigi, ei haaranud tagasihoidlik publik siiski võimalusest kinni.

Lena Nymarki vokaal ei ole ehk küll niivõrd ekspressiivne, kuid selle põimumine instrumentaalse taustaga on ülimalt tabav. Kõlapildi tugev trump on sealjuures elektrooniliste efektide osav kasutamine. Kohati jääkski ootama suuremat naturaalsust, kuid Nymarki flöödimäng pakub mõningast tasakaalu muidu vägagi futuristlikuks muutuvale kõlale.

Kontserdi ülesehituse puhul tõstaks esile ka kontrastide kasutamise olulist rolli. Kiired lülitumised lüüriliselt meloodialt raskerokile ja vastupidi, Lena Nymarki õrn hääl koosluses valjude trummilöökide ja bassinootidega. Kindlasti võib taolist muusikaliste meeleolude rohkust pidada esituse juures vaid positiivseks.

Lõpptulemusena märgiksin, et DinoSau-nimelise võrrandi lahendus ei saakski olla ühene. Selles leidub nii rokki, poppi kui jazz’i. Muusika ei peagi alati olema liiga keeruline. Esteetiline ja vaimne nauding on siiski põhiline.

DinoSau feat. Lena Nymark (Norra)

21. aprillil kell 20.30 Kumu auditooriumis

KOOSSEIS:
Lena Nymark – laul, samplid ja flööt
Bjorn Thevik – bass, laptop ja klahvpillid
Stig Rennestraum – trummid