JK: Ojos de Brujo kontsert mõjus energiavalanguna

27. aprill 2007

Ojos de Brujo pakatas energiast, tantsulise mikstuurina toimiva muusika volüüm keerati taluvuspiiri peale ja sinna see jäi õhtu lõpuni. Toimunu toob teieni Rivo Randver.

Neljapäeval andis Rock Cafe’s kontserdi Hispaania modernne flamenkogrupp Ojos de Brujo. Kontsert oli esimene tõeline energiavalang selleaastasel Jazzkaarel. Jazzkaar saab päev päeva järel hoogu juurde ja kontserte müüakse üksteise järel välja. Välja müüdud oli ka populaarse Hispaania ansambli Ojos de Brujo kontsert Rock Cafe’s. Aina enam populaarsust koguv Barcelona klubimuusika ansambel esines Tallinnas nende viimase plaadi „Techari” repertuaariga.

Kontserdist teeb ülevaate Rivo Randver.

Ojos de Brujo muusika oli eriti energiline kooslus peamiselt hip-hop`ist, drum and bass`ist, elektroonilisest muusikast ja flamenkorütmidest. 11-liikmelise ansambli eesotsas figureeris eksootiline lauljatar Marina Abad. Laulud olid hispaaniakeelsed ja sõnu palju. Väga tugevalt oli ansambli muusikat lisaks flamenkole ja latiinorütmidele mõjutanud rap ja hip-hop.

Lugude vahel püüdis lauljatar selgitada ka lugude tähendust hispaania keelt mitte mõistvatele inimestele. Lood rääkisid vahel ka üsna ühiskonnakriitilistel teemadel ja sama sõnumit võis sageli välja lugeda ekraanilt helendavatelt videotöötlustelt. Kuid muusika oli oma olemuselt suvine ja positiivne, veel paremini oleks sobinud nende kontserti kuulata ilmselt kuskil ookeaniäärses rannaklubis.

Ojos de Brujo on üks nendest ansamblitest, kelle live-kontserdid on kindlasti hoopis tähendusrikkamad kui plaadistused. Barcelona modernse flamenkoansambli esinemises oli oluline roll nii videotehnikal kui ka tantsunumbritel, mida esitas ansambli taustalauljanagi kaasategev Sonia Poveda.

Lauljatar Marina Abadi kõrval oli sõnumi edastamisel oluline roll ka Prantsusmaalt pärit Maxwell Wright`il, kes tegutses MC ja löökpillidega. Teiste seast tõusid esile veel bassimängija Javier Martin, löökpillimängija Xavier Turull ja Ramon Glimenez, kes on ansambli kitarrist ja ühtlasi Ojos de Brujo üks juhtfiguure.

Ojos de Brujo ülesastumine Jazzkaarel oli festivali esimene tõeline energiavalang sellel aastal. Nende kontsert algas Rock Cafe-s siis, kui Vene Kultuurikeskuses oli läbi saanud Jazzkaare ühe peaesineja Andy Bey trio kontsert. Ja kes saabusid Ojos de Brujo kontserdile otse Ameerika legendaarse laulja esinemiselt, pidid ilmselt natuke harjumisaega võtma. Sest hispaanlaste kontsert oli vastupidine Andy Bey ilusale ja mõtlikule muusikale.

Ojos de Brujo pakatas energiast ja nende muusika oli tantsuline mikstuur, kus ühte patta on pandud flamenko, drum and bass, rap, hip-hop ja elektroonika. Volüüm keerati taluvuspiiri peale ja sinna see jäi õhtu lõpuni.

Ojos de Brujo
26. aprillil kell 22.00 Rock Cafe’s

Koosseis:
Marina Abad – vokaal
Juan A. Parra – taustavokaal
Carlos Sarduy – klahvpillid
Ramon Glimenez – kitarr
Francisco Lomena – kitarr
Javier Martin – basskitarr
Maxwell Wright – löökpillid, beat-box
Xavier Turull – löökpillid
Sergio Ramos – trummid
Francisco Gabas – DJ
Sonia Poveda – tants