JK: Tantsuline brasiilia pidumuusika

29. aprill 2007

Päikeselise naeratusega olid mõlemad lauljad ning tundsid ennast laval sama vabalt kui enda sünnipäevapeol, kus külalised on nende kutsutud. Kontserdi meeleolu annab edasi Mari Hiiemäe.

Marcos Valle brasiilia rütmides kontsert Estonia kontserdisaalis 28. aprillil kujunes ootuspäraselt tempokaks ning tuliseks. Nii mõnigi kuulajatest püüdis toolilt tõusmata muusika rütmis tantsu lüüa ning esinejatelt luniti plaksutamisega välja kolm lisalugu.

Ülevaate Marcos Valle ansambli kontserdist Estonias teeb Mari Hiiemäe.

Marcos Valle kasutas enda saatmisel nii süntesaatorit kui ka kitarri ning loomulikult laulis. Eestlastele paremini tuntud menuhitid, nagu “Summer samba” või “Os Grillos”, vaheldusid vaiksemate ja võõramate paladega. Laulude vahel kõlas ka paar instrumentaallugu.

Instrumentaaliga sisse juhatatud algus otsustavalt rütmikas tempos näitas kätte kogu kontserdi meeleolu. Sama optimistlikult, nagu see algas, kestis kontsert kuni lõpuni. Bänd jäi truult bossa nova ning ladina-ameerika tantsurütmide samba ja bachata piiridesse. Tulemus oli päikeseliselt soe. See oli tantsuline pidumuusika, nooruslik ja noortele.

Valle on ajaga kohanev helilooja, kes arvestab sellega, et tõenäoline publik jääb temast aasta-aastalt nooremaks. Hittide kaverdamist Valle pahaks ei pane ning teeb lahkelt järgmise põlvkonna muusikutega koostööd. Eestiski oli tal kaasas noor naislaulja Patricia, kellega koos said Valle ühisduetid nooruslikult muretu värvingu. Päikeselise naeratusega olid nad mõlemad ning tundsid ennast laval sama vabalt nagu enda sünnipäevapeol, kus külalised on nende kutsutud. Valle mõjus laval väga sooja ja sõbralikuna ning Patricia polnud kena tüdruku kohta ülearu edev. Elutark mees ja nägus neiu moodustasid veetleva paari nii oma lavakäitumise kui ka hästi sobivate häälte poolest.

Marcos Valle on Brasiilias nähtus, mida saaks iseloomustada sõnapaari “moodne klassika” abil. Valle muusikukarjäär on kestnud üle neljakümne aasta, mille jooksul on ta kirjutanud mitmeid tipplugusid, mida on esitanud ka teised lauljad. Naturaal(puhk)pillidega rikastatud kvaliteetse tantsumuusika viljelemisega on Valle klassikute nimekirjas kindlalt sees. Samas ei ole ta oma stiili ja nägu lõplikult fikseerinud. Muusikaajalooks muutumise asemel kõlab tema looming aina värske ja kaasaegsena. Ka üle 40 aasta vanune “Summer samba”, mis Estonias lisaloona kordamisele läks, mõjus jätkuvalt nooruslikuna.

Brasiilia kuuma armastuse rütmides lendas aeg kiiresti. Laulude soe hingus alles raputas kuulaja meeli, kui juba see kontsert läbi oligi. Kuulajad said koduteele kaasa killukese Brasiilia päikesest ning muretust muusikaelamusest tingitud rõõmsa meele.

Marcos Valle Band

28. aprill kell 16.00 Estonia kontserdisaalis

Marcos Valle – laul, klahvpillid, kitarr
Patricia Alvi – laul
Jesse Sadoc – trompet
Renato Franco – saksofon, flööt
Mazinho Ventura – bass
Jose Renato Calmon – trummid