JK: Tommy Emmanuel lummas täissaali

17. aprill 2008

Mööda kitarrikaela kulgevad hirmkiired fraasid ja kaasakiskuv rütmika on Emmanueli vaieldamatu trump. Kontserti vahendab Ester Eggert.

Tänavuse Jazzkaare avalöök 16. aprillil Estonia kontserdisaalis oli tõepoolest võimas. Eesti publikule juba tuttav mitmekülgne kitarrist Tommy Emmanuel Austraaliast tuli, nägi ja võitis või õigemini rabas kuulajaid oma sarmi ning virtuooslikkusega.

Kontserdist annab ülevaate Ester Eggert.

Tommy Emmanueli fenomen on ühest küljest kindlasti oskuslik stiilide kombineerimine – rokk ja bluus, tempokad lood vaheldumas ballaadidega. Ta pakub publikule äratundmisrõõmu ammutuntud lugudega, nagu „Michelle“ ja „Moon River“, suutes sealjuures põnevate arranžeeringutega ära lummata pretensioonikamadki professionaalsed muusikud.

Enne kontserdi algust lavale seatud akustilised kitarrid nägid välja ülimalt räsitud – peal pastakaga soditud kirjad ja värv maha kulunud. Õhtu jätkudes ilmnes ka viimase põhjus – nimelt kasutab Emmanuel kitarri kõige muu kõrvalt ka löökriistana ja tuleb tõdeda, et kitarr võib osutuda üpris mitmekülgseks instrumendiks.

Jättes aga kõrvale kõik show-elemendid ja kogu artisti sarmikuse, on Emmanuel kahtlemata tehniliste mänguvõtete musternäidis. Mööda kitarrikaela kulgevad hirmkiired fraasid ja kaasakiskuv rütmika on tema puhul vaieldamatu trump. Täita kontserdisaal ihuüksi tasemel muusikaga tervelt kaheks tunniks ei ole jõukohane ülesanne kõigile kitarristidele.

Tommy Emmanuel jättis eestlastele seega taaskord unustamatu mulje. Sageli kipub säravate isiksuste juures kannatama muusikaline külg, kuid tänavuse Jazzkaare avanud mehega seoses saab tõesti kasutada vaid ülivõrdeid: võimas persoon, haarav esitus ja tehniline meisterlikkus.

Tommy Emmanuel (Austraalia)
16. aprillil kl 19 Estonia kontserdisaalis