JK: Tuuli Taul kui kevadhaldjas talveaias

28. aprill 2008

Talveaia päiksepaistelisse ja lopsakatesse taimedesse mattunud hubasesse saali oli kogunenud poolsada kuulajat, et nautida Tuuli Tauli ja trio pakutavat mahedat muusikat.

Jazzkaare eelviimast päeva alustas intiimse ja helge kontserdiga Estonia Talveaias Pärnust pärit noor lauljatar Tuuli Taul koos muusikutest sõprade Merje Kägu (kitarr), Aleksandra Anstali (löökpillid) ja Marek Taltsiga (kitarr).

Laupäeval, 26.aprillil toimunud kontserti vahendab Marge Lumisalu.
Otsa kooli II kursusel Mare Väljataga juhendamisel pop-jazzlaulu õppivale 22-aastasele lauljatarile oli see juba teine kord Jazzkaarel üles astuda. Eelmisel aastal käisid Taul ja Kägu Jazzkaarel omapärase paljuliikmelise noortekollektiiviga Enken Tumbaram, sel korral oli koosseis väiksem ja muusika vaiksem.

Talveaia päiksepaistelisse ja lopsakatesse taimedesse mattunud hubasesse saali oli kogunenud poolsada kuulajat, et nautida Tuuli Tauli ja trio poolt pakutavat mahedat muusikat.

Pingestatult ja suure sisemise läbielamisega esitatud lauludes oli tajuda väga isiklikku mõõdet, mis on omane omaloominguliste palade esitamisele. Tuuli Tauli improvisatsioonid olid põnevad ja mitmekülgsed, mõnes loos siiski ka veidi ebakindlad.

Andeka ja mitmekülgse muusikuna paistis silma trumme ja kellamängu mängiv, sügisest Göteborgi Muusikaakadeemiasse õppima asuv Aleksandra Anstal, kes oli ka paljude esitatud lugude autor. Väga nauditav oli endise õpetaja ja õpilase, praeguseks vaat` et juba võrdväärseteks partneriteks kujunenud Marek Taltsi ja Merje Kägu omavaheline kitarride kahekõne.

Tunniajane kontsert lõppes publiku soovidele vastu tulles lisalooga, milles solistki sai kellamängu mängides käe valgeks.