JK:Kumus tunnustati Jazzikuu plakatikonkursi võitjaid

22. aprill 2007

21. aprillil kogunesid Kumusse koolinoored ja nende kunstiõpetajad üle Eesti, et õnnitleda Jazzikuu plakatikonkursi võitjaid.

Vahetult enne Otsakooli Bigbändi kontserti 21. aprillil jagati auhinnad Jazzikuu plakatikonkursi võitjatele.

Ülevaate teeb Eliis Vennik.

Esialgu Kumu hoovi planeeritud kontsert-autasustamine toimus hoopis Kumu fuajees. Kohale kogunenud sajakonna vaataja ees tunnustati tublimaid plakatikonkursil osalenuid. Konkursile laekunud ligi kolmesajast plakatist valid žürii välja kolm parimat, lisaks anti välja ka Sally Stuudio eripreemia.

Jazzikuu plakatikonkursi võitjaks kuulutati Taebla Gümnaasiumis õppiv Reili Nõupuu, kelle naeratava kassi motiiv ehib tänaseks nii jazzikuu plakateid kui ka T-särke. Žürii esindaja Annely Köster kinnitas, et hoolimata suurest valikust, valiti võidutöö välja üksmeelselt. Teiseks valiti Liisi Mölder ning kolmandale kohale jäi Annemari Maasik. Sally Stuudio eripreemia sai Kristina Tammaru, kelle puhul tõstis žürii eriti esile suurepärast värvitunnetust. Lisaks märgiti ära ka Elva gümnaasiumi kunstiõpetaja Anne Koppel, kelle innustusel võtsid konkursist osa kõige nooremad, 1. klassi õpilased.

Laseringi eripreemia, komplekt jazziplaate, läks Pärnu Rääma põhikoolile, kust laekus konkursile kõige rohkem töid.

Enim kujutati konkursile laekunud plakatitel saksofone, levinud olid ka muusikuid ja noote kujutavad tööd. Võidutöö juures toodi esile, et kavand oli kohe väga „plakatlik” ja ei vajanud disaineritepoolset ümberkujundamist.

Võitjatele olid välja pandud auhinnad Sally Stuudio, elektroonikakauplus Entre, kunstistuudio Vunder, plaadikauplus Lasering ja Jazzkaar.

Jazzikuu plakatikonkurss toimus 2006. aasta novembris. Selle eesmärk oli leida Eestis esmakordselt tähistatava Jazzikuu logo kujund.

Plakativõistluse žüriisse kuulusid Jazzkaare korraldaja Anne Erm, Sally Stuudio juht Annely Köster, laulja Chalice ning kujundaja Kairi Kalmann.