Joe Lee Wilsoni hea energialaeng

18. juuni 2004

Nõmmel toimunud noorte jazzlauljate konkursi erikülaline Joe Lee Wilson USAst andis Eestis kaks kontserti ja juhendas noori lauljaid.

Pärast pingelist noorte jazzvokalistide konkurssi 12. juunil astus Glehni lossis üles legendaarne Joe Lee Wilson USAst koos Olav Ehala, Toivo Undi, Deniss Paskevichi ja Aivar Vassiljeviga.
Kaisa Tahlfeld jagab Glehni lossis toimunud kontserdi muljeid.

Kollektiiv sulandus ühte. See oli tõeline nö aurväljalaskmine. Wilson oma hallikas habemes ja indiaani peaehtega mõjus koomiliselt muhedalt. Ta nagu ei laulnukski, vaid jutustas oma lugu, aeg-ajalt taskust miskit otsides, vesti kohendades või noodipulti kohmitsedes.
Näis nagu toimuks kõik muuseas. Wilson suhtles pidevalt ka publikuga, ärgitas neid kaasa laulma ja üritas üles kütta enda koomiliselt armsal moel.
Kontserdi ajal keksis üks pisike laps lava poole ja Wilson sai sellest ainult innustust juurde, pühendades kogu laulu nurgas istuvatele lastele, kes küll paraku miskit aru ei saanud, vaid lihtsalt itsitasid.

Bändi koostöö oli lihtsalt fantastiline. Ehala ja Paskevich mängisid vaheldumisi suurepäarseid improvisatsioonilisi soolosid, millele järgnesid ovatsioonid saalist.
Päev enne kontserti andis Wilson ka meistrikursused. Ühe laulu ajaks kutsuski ta oma õpilased lavale laulma. Suur osa õpilastest oli mõni tund varem ka konkursi raames võistelnud.
Kogu kontsert kulges meeleolukalt ja ääretult positiivse sooja õhustikuga. Rahvas aplodeeris meeletult ja nõudis lisalugusid. Pärast kontserti oli endal niivõrd ülev meeleolu, et kiiremas korras sammud Nõmme metsa vahele seadsin. Seal värsket õhku ahmides ja kontserdist kummitama jäänud viisijuppe ümisedes kodutee lausa lendas.