John Scofieldi uus plaat tuleb mais

18. märts 2004

Jazzkaarel kuumade biitidega esinev tippkitarrist annab 11. mail välja hoopis teistsuguse muusikaga plaadi.

Tähtkitarrist John Scofield, kelle paar viimast plaati on kuulajatele tutvustanud funk-rütmide ja hip-hop-biitidega muusikat, on enam kui 30 aastat väldanud karjääri vältel mänginud väga mitmesugust jazzi ja kaasa löönud ka akadeemilistes nüüdismuusika projektides.
Seepärast pole vaja panna imeks, et lisaks oma praegusele bändile, kus veterani kõrval musitseerivad noored muusikud, on Sco’l veel mitu rauda tules. 11. mail annab Verve välja Scofieldi trio live-plaadi “EnRoute”, mis salvestati New Yorgi klubis Blue Note mullu mais. Trio koosseisu kuuluvad Jazzkaare publikule hästi tuttav tipp-bassist Steve Swallow ja trummar Billy Stewart.
Plaadile tuleb üheksa pala, millest enamik on Scofieldi enda kirjutatud uued kompositsioonid. Teada on seda, et plaadile tuleb ka Steve Swallow tehtud “Name That Tune”, mis peaks olema tuttav tema 1997. aasta plaadilt “Deconstructed”. Samuti leidub plaadil Burt Bcharchi igihalja loo “Alfie” töötlus.
Scofield on tunnistanud, et tegemist on ühe tema lemmikmeloodiaga ja eriti meeldis talle see versioon, mille laulis plaadile Dionne Warwick. Tegemist on väga pika meloodia ja struktuuriga, mistõttu olevat sellel teemal üpris keeruline improviseerida, on Sco tunnistanud.

Lood plaadil:

Wee (8:24)
Toogs (7:27)
Name That Tune (6:30)
Hammock Soliloquy (9:51)
Bag (9:03)
It Is Written (6:39)
Alfie (6:52)
Travel John (7:31)
Over Big Top (11:15)