Jõuluhelid New Yorgist

01. detsember 2008

„Väheste vahenditega palju ütlemine on lauljale ja heliloojale Kate McGarryle ülimalt iseloomulik. Oma kauni, pea täiusliku häälega esitab ta laule otse südamest.“ – Judith Schlesinger, AllAboutJazz.com

Kate McGarry & Trio (USA)
3. detsembril kell 19
Estonia kontserdisaalis

New Yorgi lauljatar Kate McGarry on üks tänavuse Jõulujazzi peaesinejaid. Soovitajaks ei keegi muu kui mullu Jõulujazzil Estonia kontserdisaalis esinenud Peter Eldrige, kes tuntud siinmail juba vokaalansamblist New York Voices. Koos laulavad nad uues vokaalansamblis MOSS, kuid Kate McGarry soolokarjäär on märksa pikem kui Peteril. Lauljatar on välja andnud 4 CD-d, ta on maineka plaadifirma Palmetto Records solist. Ta viimane album „If less is more…“ ilmus sel aastal ja pälvis rohkelt kiidusõnu. Läinudaastane album „The Target“ tõusis lausa USA jazzi edetabelite esinumbriks. Presitiižikas ajakiri Down Beat valis aga sel aastal lauljatari parimaks Rising Star kategoorias. Kate McGarry on esinenud koos selliste artistidega nagu Dee Dee Bridgewater, Fred Hersch, Kurt Elling, Bobby McFerrin, Eli Yamin, Bob Stewart jt.

Tallinnasse lubas ta kaasa võtta eelkõige oma viimase plaadi lugusid, mis on pärit Bob Dylani, Joni Mitchelli, Irving Berlini, Jobimi ja ta enda sulest, ja muidugi on kavas ka armsaid jõululaule. Lauljatari saadab trio, kuhu kuuluvad Johannes Weidenmueller ja Dan Rieser ning tema oma abikaasa Keith Ganz. Nad on professionaalid, kes töötavad ka artistidega nagu Nora Jones, Kenny Werner, Luciana Souza jt.
Peale laulmise ja laulude kirjutamise mahub Kate McGarry graafikusse ka töö mainekas jazzikoolis Manhattan School of Music. Järgmiseks aastaks on Kate McGarry valitud USA jazzisaadikuks ja see tähendab, et tal tuleb kontserte anda maailma erinevates nurkades.

Kate peab lugu avatud hingega kuulajaist, kes tulevad kontserdile eesmärgiga kuulata ja kaasa tunnetada ning inimestest, kes armastavad jagada oma tundeid ja energiat.

Kate McGarry kasvas üles suures Iiri katoliku perekonnas Hyannis, Massachusettsis. Kate ja tema 6 õde ja 3 venda olid ümbritsetud mitut masti muusikast keldi rahvalauludest biitliteni. Teda köitis väga Iiri muusika, mida ta käis kuulamas kohalikus pubis. „Miski pole nooruses nii oluline, kui elava muusika kuulamine”, arvab Kate. Lauljatari sõnul on teda mõjutanud ka Mills Brothers’i, Al Jarreau ja 70ndate funk-artistide nagu George Duke ja Earth, Wind and Fire’ muusika. Oma praeguse lemmiklauljatari Diane Reevesi kohta mainib Kate, et käis oktoobris Reevesi kontserdil ja nuttis pea kogu kontserdi, sest see nii oli hingematvalt ilus. Kate ise püüab kuulaja viia uuele emotsionaalsele teekonnale ja anda ka tuntud lugudele uus nägu.

Piletid hinnaga 350.-, 300.- ja 250.- müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides.