Jõulujazz 2008 piletid müügil!

30. september 2008

Tänavune Jazzkaare Jõulujazzi festival avab rikkalikuma kingikoti kui eales varem. Ligi 30 kontserti 10 maa muusikute osalusel toimuvad 29. novembrist 17. detsembrini kuues Eesti linnas.

VAATA JÕULUJAZZI KAVA!

Tänavune Jazzkaare Jõulujazzi festival avab rikkalikuma kingikoti kui eales varem. Ligi 30 kontserti 10 maa muusikute osalusel toimuvad 29. novembrist 17. detsembrini kuues Eesti linnas.

Festivali traditsioonide hulka kuuluvad alati nii tippvokaalansamblite kontserdid kui heategevuskontsert “Aita alustada elu”. Meisterklassi vokaalansambleid on festivalil esinemas koguni kaks – Rajaton Soomest annab kontserdi Kaarli kirikus ja Berlin Voices Saksamaalt esineb nii Vene Teatris kui Endla Teatris. Vokaalsekstett Rajaton on põhjanaabrite absoluutne lemmik, nende mitmed plaadid on pälvinud plaatina albumite staatuse. Mida nad ka ei laulaks – Abbat või Queeni, rahvalaule, jõululaule või oma muusikat, kõike teevad nad ülimalt professinaalselt ja kaasakiskuvalt. Neile aplodeerib vaimustunud publik mitte üksnes Soomes vaid ka Ameerikas ja Aasias. Berlin Voices on erakordne selle poolest, et kõik ansambli neli liiget Esther Kaiser, Sarah Kaiser, Marc Secara ja Kristofer Benn on edukad ka sooloartistidena. Ansamblina kõlavad need kandvad ja kaunid hääled suurepäraselt kokku. Lauldakse popmuusikat uutes arranžeeringutes, nende hiljuti ilmunud Billy Joeli lugudega plaat võeti väga hästi vastu ja kindlasti ei puudu kontserdilt ka nende solistivõimeid avavad lood.

Heategevuskontserdi üheks osapooleks on Raadio laululapsed, kes seekord esitavad Kadri Hundi, Mart Siimeri jt. heliloojate jõuluaega sobivaid laule koos Helin-Mari Arderi ja Marko Matverega.

Jõulujazzi vokalistidest on tõusva staari staatuses iiri päritolu ameeriklanna Kate McGarry, seda kinnitavad maineka jazziajakirja DownBeat kriitikute edatabelid ja sooloalbumeid kiitev kriika. USA-st tuleb ka bassikitarristide eliiti kuuluv Michael Manring. Nooruke Alina Rostotskaya, Nõmme vokalistide konkursi finalist, esitab oma kvartetiga värskel moel jazziklassikat. Poola ja Euroopa jazzi absoluutsesse tippu kuulub Marcin Wasilewski Trio, pianist ise on tuntud ka Tomasz Stanko ja Manu Katché ansamblitest. Portugali jazzi esindab oma generatsiooni mainekaim jazzpianist ja helilooja Bernardo Sassetti. Hispaania-prantsuse rütmid põimuvad Antonio Placeri-Rosa Cedróni trio etteastes.

Mitmed eesti muusikud esitlevad Jõulujazzil uusi helikandjaid. Sooääre/Erdmanni Dessert Time on kampa võtnud võluva norra lauljatari Gine Andersseni, Siim Aimla FinEst kvartetis löövad kaasa mainekad soome muusikud. Kristjan Randalu esineb seekord USA-Euroopa ansambli The TransAtlantic Collective ridades, mis on vallutanud juba mitmed Euroopa mainekad jazzilavad. Hedvig Hansonil on valmimas uus plaat eesti heliloomingust, Laura Põldvere esineb koos Raivo Tafenau-Ain Agana duoga, ning Anna Põldvee maalib koos Tõnu Naissoo kvartetiga talvemeeleolusid. Igihalja Johann Sebastian Bachiga mängib Andres Mustoneni jazzkvartett.

Jõulujazzi piletid on müügil alates 1. oktoobrist Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades. Hinnad tõusevad 5. novembrist.

Soovime tänada kõiki Jõulujazzi toetajaid. Jazzkaare kuldsponsorina jätkab Elion ning peasponsoritena Eesti Päevaleht, Sokos Hotel Viru ning Ergo Kindlustus.