Jõulujazz algab täna!

01. oktoober 2007

Jõulujazzi alustavad Liisi Koikson ja Ladysmith Black Mambazo.

Jazzkaare kaheteistkümnes Jõulujazz algab 4. detsembril Lõuna-Aafrika vokaalansambli Ladysmith Black Mambazo esinemisega Kaarli kirikus ja Liisi Koiksoni Joni Mitchellile pühendatud kavaga Pärnu Endla Teatris. Lõuna-Aafrika vokaalansambli LBM kontsert on välja müüdud. 17. detsembrini kestvas Jõulujazzi kavas on 18 värvikat kontserti Tallinna, Tartu, Pärnu, Viljandi, Rapla ja Jõhvi kirikutes ja kontserdisaalides.

Esmakordselt annab oma soolokavaga kontserdi Tallinnas USA laulja Peter Eldridge esitades jazziklassikat, jõululaule ja originaalloomingut. Eldrige on tuntud 2 Grammyt võitnud ansamblist New York Voices, aga ka uutest koosseisudest MOSS, Four Brothers jt. Enne väikest Euroopa tuuri on Eldridge turneel New York Voicesega tutvustades ansambli uut albumit A Day Like This. Peter Eldrige’i kolmele sooloalbumile on uuel aastal lisa oodata tema brasiilia albumi näol. Eldridge on ka hinnatud jazzlaulu õppejõud New Yorgis.

Soome Vabariigi 90. aastapäeva tähistamiseks on 6. detsembril Jõulujazzi kavas kontsert laulja-klahvpillimängija-helilooja Tuomo ansambliga ja tema muusikaga. Tuomo on tõusnud komeedina Euroopa soulitähtede eliiti. Bändi debüütalbum „My Thing“ vallutab edetabeleid ja Tuomo kontsertide graafik on väga tihe – ainuüksi Jaapanis tuuritab ta juba mitmendat korda.

8.-11. detsembrini annavad 4 kontserti kavaga „Jäljed“ kaks eesti tippmuusikut – Siiri Sisask ja Kristjan Randalu oma kvartetiga. Sügavalt emotsionaalsed muusikalised jäljed viivad mitmele maale nii lähedal kui kaugel. Selle kavaga on esinetud Saksamaal, veel mitte Eestis.

Vox Clamantise ja geniaalse tuneesia laulja-oudimängija Dhafer Youssefi kevadised kontserdid Inglismaal olid väga menukad, nüüd saavad muusikasõbrad Tallinnas ja Tartus nautida vana muusikat koos taevalike ornamentaalsete improvisatsioonidega. See on muusika, mis ülendab.

Ilu ja rahu on Anomie Orchestra ehk rootsi kitarri-saksofoni duo muusika võtmesõnad; see meloodiline, osalt rootsi rahvamuusikaga seotud muusika sobib imehästi Niguliste kirikusse.
Üsna Vaikne Duo, ehk Tuule Kann – vokaal ja kandled ning Jaak Sooäär – kitarr, mängib ja laulab looduslähedast muusikat. Mõne päeva eest jõudis müügilettidele ka duo debüütalbum “Õhtu ilu”.

Legendaarne laulja-helilooja Joni Mitchell kuulub Liisi Koiksoni lemmikute hulka. Jazzkaarel suure menu osaliseks saanud kontsert jõuab nüüd ka Pärnusse ja Tartusse. Kava valmis koostöös Siim Aimla ansambliga.
Johanson & Vennad, ehk Kärt koos Jaagu, Antsu ja Mardiga ajavad oma kontsertidel maa ja ilma olulisi asju liites inimesi oma tundlike lauludega.

Ansambel Willane Bluus kinnitab, et Eesti originaalset bluusi Tanel Rubeni ja Urmas Lattikase sulest, on põnev kuulata ka maailma mastaabis. Erilisi värve lisavad kontserdile Kaire Vilgats ja Riho Sibul eesti lauljate koorekihist. Selle kontserdi raadioülekannet kuulevad Euroopa muusikasõbrad.

Vikerraadio ja Jazzkaare heategevuskontserdil „Aita alustada elu” teevad hingele sooja Hedvig Hanson, James Werts, Andre Maakeri ansambel ja Eesti Raadio laululapsed Kadri Hundi juhatusel. Kavas on kaunimad talve- ja jõululaulud. Kontserdiga Kaarli kirikus toetame Tallinna Pelgulinna sünnitusmaja kõige väiksemaid ilmakodanikke.

Jazzkaare kuldsponsor on Elion, peasponsorid Eesti Päevaleht ning Sokos Hotel Viru. Festivali esinejaid lennutab Estonian Air, kontserdid salvestavad Vikerraadio ja Klassikaraadio, meie trükised valmivad Aktaprindis, külalisi kostitab Dunker ning aastatoetajatena pakuvad puhast rõõmu jazzist Jazz Pesulad ning Digireklaam.

Jõulujazzi piletid on müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades.

Vaata kava!

Ilusat advendiaega!
Teie Jazzkaar