Jõulujazz alustab!

23. november 2005

23. novembril algab rahvusvaheline festival Jazzkaare Jõulujazz.

Täna, 23. novembril algab rahvusvaheline festival Jazzkaare Jõulujazz. 15. detsembrini kestev festival tähistab kümnendat sünnipäeva 21 kontserdiga Tallinnas, Tartus, Rakveres, Narvas, Pärnus ja Viljandis.

Festivali avab Hendrik Sal-Salleri ja Estonian Dream Big Bandi kontsert “Ainult täna õhtul!” Vanemuise kontserdimajas ning 15. detsembril paneb juubelifestivalile punkti Briti Kuningriigi kuulsaim jazzmuusik, kümnenda Jõulujazzi peaesineja Courntney Pine oma ansambliga.

Erilised, vaid Jõulujazziks sündinud kontserdid ja parimad esinejad Eestist, Euroopast, Ameerikast ja Venemaalt loovad jõulumeeleolu ja teevad hingele head. Rootslanna Rigmor Gustafsson ja Karl Madis esitavad legendaarse Burt Bacharachi laule, Jaak Johanson mõtiskleb koos Robert Jürjendaliga, Helin-Mari Arder ja Siim Aimla ansambel esitavad jazzilikult vaimulikke laule, mitmehäälne Michael Schiefel vaimutseb vokaaliga, Andres Mustonen improviseerib pööraselt koos eesti jazzitippudega, Moskva vokaalkvartett Cool & Jazzy esitab kava klassikast popini ning ameerika bassiäss Michael Manring soleerib oma eriliste pillidega neljas linnas.

24. novembri Hendrik Sal-Salleri ja Estonian Dream Big Bandi kontsert Rock Cafés, 27. novembri heategevuskontsert “Aita alustada elu” Kaarli kirikus, kus esinevad Eesti Raadio laululapsed ja laulvad näitlejad ja Hedvig Hansoni kontsert Niguliste- Muuseum kontserdisaalis on juba välja müüdud. Paljudele kontsertidele on saadaval viimased piletid.

Jazzkaar