Jõulujazz: heategevuskontsert ei surunud jõulumeeleolu peale

13. detsember 2007

9. detsembril toimunud traditsioonilisel Jõulujazzi heategevuskontserdil särasid Eesti Raadio laululaste kõrval Hedviga Hanson ja James Werts. Oli nii hardaid hetki kui nakatavat tulisust.

Tänavuse Jõulujazzi raames toimus juba kuuendat korda heategevuskontsert “Aita alustada elu”, mille peategelasteks olid Eesti Raadio laulustuudio lapsed Kadri Hundi juhatusel, Hedvig Hanson ja James Werts. 9. detsembril toimunud kontsert kandis pealkirja “Talvelaulud.”

Kontserdimuljeid vahendab Katre Pilvinski.

Kontserdi avasõnadena avaldas Kaarli koguduse diakon Saima Sellak-Martinson tänusõnu publikule, et lisaks muusika nautimisele tuldi toetama meie hulgas kõige pisemaid.

Kontsert algas hella instrumentaalpala ja kellade helina saatel, mis mõjus pika paina. Kui lavale astus kaks rida puna-valgesse riietatud laululapsi, muutus saal elavamaks ning kontsert sai hoogu. Samuti oli täidetud Kaarli kiriku saal lastega, mida ilmestasid aeg-ajalt hüüded „emme”.

Lisaks heale lauluoskusele olid Eesti Raadio laulustuudio lapsed õppinud selgeks ka tantsusammud ning ilmestasid oma etteastet lõbusa liikumisega. Ka Kadri Hunt, kes on laulukoori lastega koos esinenud traditsioonilisel heategevuskontserdil algusest peale, tervitas publikut, et nad on tulnud nendega teist advendi pühapäeva tähistama.

Nagu Hedvig Hanson on juba varem kiriku kontsertidel kuulajaid üllatanud seljatagant, tegi ta seda ka pühapäeva õhtul Kaarli kirikus. Leelotades sammus ta läbi kiriku lava poole ning esitas Eesti rahvalaulu „Läki kulla poole”. Kui Hedvig Hanson alustas kõigile tuntud laulu sõnadega „Nukitsamehest”, tule tuul ja puhu ära meie lapse valu…, pani nähtamatu tuul ka kaks rida lapsi heldinult õõtsuma. Kõige emotsionaalsem esitus tuli Hansonilt, kui ta laulis enda kirjutatud „Ema laulu”, mille on pühendanud oma pojale.

Kontserdi esimene pool oli õrn, helge ja tundeküllane. Teine osa aga kulges hoogsalt ning särtsakalt. Selle põhjuseks oli särav James Werts. Esialgu jäeti ta küll lavale üksinda, kuid Wertsi võimas vokaal täitis ka üksinda Kaarli kiriku. James Werts esitas tuntuid inglisekeelseid jõululaule, sh „Oh holy night” või „Püha öö”, millest oli voolitud huvitav ja omanäoline versiooni.

Tugev vokaal ja hoogne esitus pani publiku kaasa elama ja sõrmi nipsutama. Peale teist James Wertsi lugu tulid lapsed lavale tagasi ning esitasid lustlikke jõululaule, mis ei jätnud publikut külmaks – põlved nõksusid ja jalad tatsusid. Laulu „Walking in the winter wonderland” põimisid Werts ja laulukoori lapsed kaks keelt – solist esitas salmid inglise keeles ning laulukoor laulis eestikeelsed refräänid.

Kontserdi lõpus avaldas tänu ka SA Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfondi tegevjuht Kadri Karula nii esinejatele, publikule kui ka Jõulujazzi korraldajatele, kes on tegelikult juba kaheksandat korda aidanud heategevuskontserti korraldada.

„Aita alustada elu” kontsert jättis sooja tunde, kuna ei surunud teisel advendi pühapäeval liigset jõulumeeleolu peale. Kontserti esimene pool pakkus kodumaist muusikat ning selle teine pool rääkis talvest ja jõuludest.