Jõulujazz: Hinkuse kontsert võinuks pikemgi olla

10. detsember 2004

Neljapäeval Jõulujazzil esinenud ansambel Hinkus tõi BonBoni suure hulga huvilisi. Jazzkaare veebitoimetus küsis publikult hinnanguid kontserdile.

9. detsembri õhtupoolikul toimus järjekordne Jazz Lounge klubis BonBon – sedakorda juba üheteistkümnes. Üles astus ansambel Hinkus eesotsas trummar Tanel Rubeniga. Laulis Maarja. Ansambli koosseisu kuulusid ka Raul Sööt saksofonil, Jürmo Eespere klahvpillidel, Paul Daniel kitarril ja Raul Vaigla elektribassil.

Esitati Tanel Rubeni kirjutatud ja arranzheeritud lugusid, samuti Maarja loomingut, millele Ruben tausta ehitanud. Hinkuse tugevale instrumentaalsele tervikule lisandus Maarja vokaal, mis meloodiat ja sõnumit selgelt ja võimsalt publikule edastas.

Kuigi üritusele müüdavaid pileteid ei olnud esialgu piiratud koguses, tuli välja, et kuulajate huvi on nii suur ja kõik siiski ei mahu BonBoni ruumidesse.

Grete Soosalu, Ester Eggert ja Rivo Randveer Jazzkaare veebitoimetusest vahendavad publiku neljapäevaõhtuseid muljeid.

Kristi, kontoritöö:”Kontsert oleks võinud pikem olla. Maarjal on tõesti vaimustav hääl. Hinkust kuulsin esimest korda ja jättis väga hea mulje.”

Sandra(22), muusik:”Saks oli väga hea, super lausa. Ja loomulikult Raul Söödi naeratus ka! Paul Daniel kitarril meeldib väga. Jürmo Eesperel oli kuidagi uus ja huvitav sound. Kindlasti meeldisid väga ka Rubeni kihvtid biidid. Ning Maarja on tubli. Ja Vaigla.. vau.. tasemel!”

Martina, reklaamijuht:”Mõtlesin kohe, et sellisest muusikast saaks kasutada katkeid väga hästi raadio- ja telereklaami klippide tegemiseks. Väga positiivse alatooniga ja moodne. Ühtpidi kuulata lihtne, teistpidi huvitav – ei ole moodne primitiivne tümps, vaid muusikud mängivad esmaklassilist mängu. Taolise klubimuusikaga plaate on ju palju, aga nende häda ongi tavaliselt see, et asi muutub ühetaoliseks ja monotoonseks. Hinkuse muusikas kogu aeg toimus midagi. Lahe, et eestlased ka midagi taolist suudavad teha.”

Stan, õpilane:”Kogu kontsert meeldis väga, kõige rohkem aga saksofon. Mõnus sirge-sound. Tore, et segatakse jazzi ja poppi kokku. Väga huvitav projekt Tanel Rubeni poolt.”

Rita (39), assistent:”Tulin kontserdile, sest mulle väga meeldib Maarja-Liis. Pole teda kaua aega kusagil kuulama sattunud ja tahtsin teada saada, mida Hinkus endast kujutab. Väga huvitav oli. Hoopis teine liin kui ma varem teadsin. Ja kuigi mulle meeldib eelkõige vokaalmuusika, siis Hinkust oli põnev kuulata ka ilma Maarjata lugudes.”

Tarmo (28), müügimees”Kuulsin Hinkust juba suvel Õllesummeril ja sealt jäigi see nimi esimest korda meelde. Ja nüüd sain kogemata teada, et nad esinevad ka siin ning otsustasin, et olen kindel tulija. Olen väga rahul, kuigi lootsin saada tantsida ka, kuid selleks lihtsalt ei jätkunud ruumi.”

Ainar (26) reklaam, muusika, sport:”Kontsert oleks võinud õigel ajal peale alata! Bänd tundus kohati natuke ebaühtlane – klahvile oleks võinud võib-olla natuke rohkem kõla lisada ja kitarr oleks võinud natuke huvitavamate käikudega üllatada.
Aga trummid, bass ja saksofon olid väga vinged. Repertuaar oli kohati päris huvitav, kohati aga ka suhteliselt tavaline minu jaoks.
Maarjale peaks isegi rohkem lauluruumi andma. Ta hääl sobib jazzi väga hästi, paremini kui popmuusikasse. Millegi pärast ma arvan et oma kolmandik rahvast tuli siia just teda kuulama. Nende plaati ma praegu ei ostaks, sest laivis on nad küll väga head, aga taustaks kuulaks parema meelega midagi muud.”

Madli ja Kärt (~30), ametnikud:”Maarja poolt tundub selline muusika väga üllatav, kuid heas mõttes. Nende plaadi ostaksime küll, mõnus taustaks mängima panna, tekitab hea meeleolu.”

Helena (18), õpilane:”Maarjal on nii võimas hääl, kui teda varem kuulnud olen, siis sellist feelingut nagu täna pole tekkinud. Ta võiks jazziga isegi rohkem tegeleda. Väga meeldis ka Tanel Rubeni trummisoolo. Ta oleks võinud neid rohkem teha! Olen tegelikult passiivne jazzikuulaja. Täna sattusin siia lihtsalt tänu toredale juhusele.”

Ilse ja Maili:”Oleme mõlemad esimest korda Jazzkaare kontserdil. Täna tõi siia tegelikult asutuse üritus. Meeldis. Maarjale sobib jazz raudselt paremini kui popmuusika.”

Mari:”Olen korra Hinkust varem kuulnud. See oli meeldiv elamus ja täna ei pidanud ka pettuma. Täna tegi asja huvitavamaks vokaal. Kõik oli ootustepärane.”

Riina:”Jah, selline tore, sobib nii kodus kui ka kontsertkorras kuulata. Tulin rohkem ikkagi Hinkust kuulama, head pillimehed kõik.”

Liis (25), klienditeenindaja:”Üldiselt ma jazzi ei kuula, aga kuna selline tuntud nimi nagu Maarja laulab, siis otsustasin, et vaataks üle. Muusika jättis positiivse mulje… Natukene ehk häiris, et liiga palju rahvast oli. Õnneks mina sain istuda, aga paljud tuttavad ei saanud.”

Mart (51), autojuht:”Mulle meeldis eelkõige muusika kõla. BonBon oli ka sobiv koht. Midagi halba küll öelda ei ole.”

Tiina (18), õpilane:”Ega ma sellisest muusikast midagi tea… aga sõbrad kutsusid kaasa ja otsustasin tulla. Ei… Mõnus. Kahjuks pidin terve kontserdi püsti seisma ja lõpuks tahtsin juba väga ära minna.”

Robert (35), toitlustaja:”Ei midagi erilist. Olen ka parematel käinud. Fakt see, et ülerahvastatus tekkis. Samas jällegi tore vaadata, et jazz noorte hulgas populaarsust kogunud.”

Kaarel (28), turundusinimene:”Hea kooslus see jazz ja Maarja. Maarja näitab ennast hoopis teisest küljest kui poplauljana ja see on hea. Energiline, hästi keha kaasa elama panev muusika. Kui neil näiteks oleks plaat, siis ostaksin selle vist küll. Klubi koha pealt tundub, et see oleks justkui väiksemaks jäänud? Enne uuendamist oli see kontserdipaigana küll õdusam.”