Jõulujazz jõuab sel nädalal Tartu, Pärnu ja Viljandisse

04. detsember 2005

5.–9. detsembrini annavad Jõulujazzil kümme kontserti vokaalivirtuoos Michael Schiefel Saksamaalt ja Ameeerika bassikuulsus Michael Manring. Viimasega tuleb üllatusesinejana kaasa Yves Carbonne Prantsusmaalt. Kokku esinetakse 4 linnas – Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Viljandis.

Nautige kaht põnevat maailma eliiti kuuluvat basskitarristi koos ja eraldi ning ühe-mehe-vokaalansamblit vaid Jõulujazzi kontsertidel!

Michael Schiefel tuleb Eestisse neljandat korda. Vaimukate improvisatsioonide ja töötlustega jazz- ja pop-muusikast, klassikast ja omaloomingust on ta vallutanud kuulajate südamed. Et olla endale ise saatjaks, taustaansambliks ja rütmigrupiks, peab ta nutikalt tegutsema ja vajalikud partiid sisse laulma Loop-Delay masinasse ning vahel ka masinal arranźeerima ja efekte kasutama. Kõik see sünnib vaatajate silme ees otse kontserdil. Michael Schiefel on maineka plaadifirma ACT artist, kust ta oma kvintetiga Jazz Indeed salvestas kevadel plaadi Blaue Augen. Sooloplaate on Michael Schiefelil kolm ja lisa on oodata kevadel. Osa uuest kavast võib kuulda Jõulujazzil.

Michael Manring, USA üks mainekamaid bassimehi oma žanris, tuleb esmakordselt Eestisse ja annab siin ka workshopi meie noortele jazzmuusikutele. Legendaarse Jaco Pastoriuse õpilasena jagab ja jätkab Manring oma guru ideid, mis on basskitarri kui instrumendi seisukohalt epohhiloovad. Tema tavatud häälestused, unikaalsed tehnikad ja metodoloogilised uuendused on sundinud pillimehi üle kogu maailma ümber hindama selle pilli võimalusi. Ajakiri Billboard on kirjutanud: “Teda kuulates jääb mulje, nagu oleks tal küljes üks kätepaar rohkem kui teistel.” Ülemaailmse tunnustuseni jõudis Manring müütilise kuulsusega plaadifirma Windham Hill märgi all, kus on ilmunud ta 4 sooloplaati (“Unusual Weather”, “Toward the Center of the Night”, “Drastic Measures” ja “Thonk”).Manring on kahe kuldplaadi omanik ja korduvalt olnud Bass Player Magazine’i lugejate lemmik, sealhulgas pärjatud ka Aasta basskitarristi tiitliga.

Yves Carbonne’i on samuti intrigeerinud idee basskitarri võimaluste avardamisest. Koostööst Christian Nogueraga sündis ta oma bass YC, mille on omaks võtnud sellised korüfeed nagu Dominique Di Piazza ja Etienne Mbappe. Praegu töötab Yves välja fretless bassi mudelit, kus uus b-keel ulatub pea inimkõrva kuulmisvõime alumise piirini. Ta on mänginud koos selliste prantsuse jazzi suurkujudega nagu Louis Sclavis, Michel Portal või Henry Texier; rahvusvahelisel areenil on tema mängupartneriteks olnud Larry Coryell, Dave Kikoski, Hermeto Pascoal, Archie Schepp jpt. Michael Manringiga on nad head sõbrad. Selle aastanumbri sees valmis neil heliplaat koos Dominique Di Piazza’ga.

AJAKAVA:
T 6.detsember 21.00 Von Krahl (kaastegev Raul Vaigla)
K 7. detsember 22.00 Tartu Sadamateater
N 8. detsember 19.00 Viljandi Kultuurimaja
R 9. detsember 20.00 Pärnu, Villa Ammende
With Strings
Michael Manring (USA)

E 5. detsember 19.00 Tartu Sadamateater
T 6. detsember 19.00 Pärnu Endla Küün
K 7. detsember 20.00 BonBon Jazz Lounge
N 8. detsember 21.00 Viljandi Kultuurimaja
Songbook
Michael Schiefel (Saksamaa)