Jõulujazz: Kate McGarry rõõmustas kava laiahaardelisusega

06. detsember 2008

Kate McGarry puhas ja küpsele lauljale omane vokaal sobis aga ideaalselt Jõulujazzi pühademaigulise õhustikuga.

Kolmapäeval 3. detsembril andis Jõulujazzi traditsioonilisse vokalistide menüüsse oma panuse USA lauljatar Kate McGarry koos enda trioga. Otse New Yorgist saabunud muusikute esituses kõlanu hõlmas nii bossat, swingi, bluesi kui ka põnevalt arranžeeritud rokiklassikat.

Muljeid jagab Ester Eggert.

Lauljana on Kate McGarry kahtlemata esteetilise ilu esindaja. Tema puhas ja selge vokaal säilitab aga sealjuures võimsuse. Lauljatari trumbiks tulekski lugeda just seda esteetilist ilu, mis peegeldus näiteks jõuluklassikasse kuuluvas palas “Let It Snow”. Seal juures aga jäi žanriliselt tõepoolest laia haardega kavas swingi esitamisel puudu erinevatest värvingutest, hingestatusest ja lõpptulemusena veenvusest.

Trummar Dan Rieser, kontrabassimängija Johannes Weidenmeuller ja kitarrist Keith Ganz olid igati oma ülesannete kõrgusel, pakkudes vokaalile meeldivalt gruuviva põhja. Individuaalselt nad siiski erilist võimalust esiletõusmiseks ei saanud, kui kõrvale jätta mõned ükskikud lühikesed soolod.

Keith Ganz, kes on muuhulgas ka Kate McGarry abikaasa, sai säramiseks tõsiküll rohkem võimalusi. Tema esitust oli meeldiv kuulata ja loomulikult oli see esteetiliselt ilus. Samuti võisid esimestes ridades istujad ehk kuulda teda kohati oma soolodele kaasa laulmas nagu seda teeb klahvpillilegend Keith Jarrett.

Mõnevõrra tundus, et Kate McGerry ja trio oleksid paremini sobinud mõnda väiksemasse ja intiimsemasse saali, kus võinuks publikuga lähem kontakt tekkida. Kontserdilt võtsid hoogu maha veel mitmed probleemid heliga, mida lauljatar ka märkamata ei jätnud.

Kate McGarry puhas ja küpsele lauljale omane vokaal sobis aga ideaalselt Jõulujazzi pühademaigulise õhustikuga. Publik ei jätnud lauljatari ka tänamata, kutsudes teda tagasi tervelt kaheks lisalooks.