Jõulujazz: Peter Eldridge kavas kõlas palju latiinorütme

13. detsember 2007

10. detsembril Estonia kontserdisaalis toimunud Peter Eldridge’i kontsert paitas romantikute kõrvu, kirjutab Mari Hiiemäe.

10. detsembril Estonia kontserdisaalis toimunud Peter Eldridge’i kontsert paitas romantikute kõrvu. Veini, kaminatuld ja karunahka külje alla olnuks tarvis keskkonna tekitamiseks, kuhu vähemalt osa sellest muusikast oleks sobinud asendamatult.

Kontserdimuljeid jagab Mari Hiiemäe.

Kontsert mõjus veidi magusavõitu muusikakokteilina, kuhu oli kuulaja jaoks kokku segatud originaalpalasid, näpuga standardeid ning jõulumeloodiaid. Kõik see kvaliteetses ning hästi väljalauldud, kuid kergelt ülesuhkurdatud võtmes.

See kontsert oli loodud meeldima publikust võimalikult paljudele. Kindlakõlalise, veidi uinutava häälega laulja esinemiskavas oli väga vähe minoorseid noote ning eksperimentaalsuse mõttes jäi kontsert turvaliselt mõistetavuse piiridesse.

Kava sisemine liigendus oli meeldivalt vaheldusrikas. Aeglased ballaadid vaheldusid kiirete sambadega, ajuti kiskus lausa rokiks. Kui aga üldistada, siis kõik Eldridge´i lood olid ilusad ja romantilised, hoolimata laulude omavahelisest erinevusest nii stiili kui tempo osas.

Korduvalt tegi Eldridge põike latinorütmide maailma. Joao Gilberto laulu “You & I” tutvustas mees kui üht oma isiklikest lemmikutest. “Püha öö” liitis laulja aga kokku Jobimi hällilauluga. Järgmine Eldridge´i plaanitav album kuuldavasti ongi latinohõnguline. Tõmmet latinorütmide poole oli tunda ka selles kontserdis.

Kontserti alustas Eldridge kevadmeeleoludes, andes kuulajale kätte suuna, millise hoiakuga järgnevaid laule kuulama asuda. Maheromantiline “Spring is here” jäi hajevile nagu kevadine armastus. Järgnevast lugudevalikust “Let it snow” keris tempo küll korraks hoogsamaks, kuid ka sellest laulust saadav emotsioon jäi jätkuvalt romantiliseks. Lavavalgus oli enamuse kontserdiajast loomulikult roosa.

Põneva vaheldusena mõjus kontserdikavas Eldridge´i soolopala, mille saateks laulja trummiharjakestega vastu pappkasti tümistas. Lõpulooks valis Eldridge rütmika jazzsamba, advendiaja kingituseks Eesti publikule.

Iinfo
Peter Eldridge Group
10. detsembril Estonia kontserdisaalis

Koosseis Peter Eldridge – laul
Ben Whittman – trummid
Christian von Kaphengst – bass
Mark Wyands – tenorsaksofon
Bruno Müller – kitarr