Jõulujazz tähistab juubelit kodumaiste artistidega

09. oktoober 2005

Tänavu 10. juubelit tähistaval Jõulujazzil saab kuulda palju põnevaid Eesti muusika projekte, mille esiridades musitseerivad Hendrik Sal-Saller koos Estonian Dream Big Bandiga ja Olav Ehala laulvate näitlejatega.

Novembris–detsembris toimuval Jõulujazzil saab seekord näha ja kuulda palju põnevaid Eesti muusika projekte, mille esiridades musitseerivad Hendrik Sal-Saller koos Estonian Dream Big Bandiga ja Olav Ehala laulvate näitlejatega.

Katre Pilvinski Jazzkaare veebitoimetusest käis Jõulujazzi pressikonverentsil ja edastab seal kuuldut-nähtut.

Jazzkaare kunstilise juhi Anne Ermi sõnul teeb Estonian Dream Big Band jazz-muusikutega harva koostööd ning seetõttu võib juba 10ndat juubeli Jõulujazzi eriliseks pidada. “Seadete osas on suurima töö teinud meie tipp-saksofonist Raul Sööt,” lisas Erm.

Elwood Muusiku asutaja Paul Pihlak on organiseerinud Sal-Salleri ja Big Bandi kontserdi juba ligi aasta ning on vaheldumisi skeptiline ja optimistlik projekti õnnestumise suhtes. “Lisaks lootustele, et Sal-Salleri kontsert õnnestub, ootan ise Jõulujazzilt ja soovitan värvikat Kimmo Pohjoneni esinemist. Olen tema loominguga pikemat aega tuttav, kuid tema musitseerimise peaks ka ära nägema,” nentis Pihlak.

Jõulujazzi pressikonverentsil osalenud Õismäe Humanitaargümnaasiumi muusikaõpetaja Koidu Ilmjärv räägib, et seekordne festival tõotab tulla eriti jõululik. “Peasüüdlasteks võiks tituleerida Moskva a capella Cool & Jazzy ning Rootsist Rigmor Gustafsson Group’i, kuna nende muusika ja esitus on väga soe ning emotsionaalne,” selgitab Ilmjärv.

“Esimeste klasside lastele aga meeldivad enim “Kaotajate” lood Ehala loomingust, kuna need on selged ja arusaadavad,” räägib muusikaõpetaja. Õismäe Humanitaargümnaasiumis on korra esinenud ka sellel Jõulujazzil üles astuv Michael Schiefel Saksamaalt, kes pakub jazzi segust popi, klassikat, technot ja funkyt. “Artist oli niivõrd muljetavaldav, et koolilapsed tekitasid Schiefel’i fännklubi ning käisid mujalgi tema kontserte vaatamas,” rõõmustas Koidu Ilmjärv.

Jazzkaare festivalidel ning pressikonverentsidel tekitatakse taotluslikult akadeemilist õhkonda kutsudes üritustele muusikaõpetajaid. “Muusikapedagooge kutsume, kuna meie kaugem eesmärk on laiendada noorte muusikalist heliläve, koolitada lapsi ning anda võimalust teistsuguseks kontserdikogemuseks,” selgitas üks Jõulujazzi korraldajatest, Marju Kask.

“Peaesinejad kaugemalt on seekord Rigmor Gustafsson Group Rootsist ja Courtney Pine Inglismaalt, kes vallutas Jazzkaare publiku esmakordselt aastal 1998,” võttis Anne Erm Jõulujazzi tutvustuse kokku. Erm toob Jõulujazzi kodumaistest artistidest välja veel intiimse esituse Hedvig Hansonilt ja Jaak Johansonilt ning temperamentse ja hispaanialiku Andres Mustoneni barokse ettekande.