Jõulujazz: Tafenau muusika on alati hea

12. detsember 2004

Laupäeval esines trio Tafenau-Vind-Padilla Nigulistes täismajale.

Laupäeval 11. detsembril sai Niguliste muuseum-kontserdisaali pilgeni täitnud publik osa kaunist kammerlikust jazzikavast, mille loojaiks trio Raivo Tafenau-Meelis Vind-Ricardo Padilla. Bossahõngulisele popjazzile lisas vürtsi Tafenau kauaaegne lavapartner löökriistamängija Padilla Tshiilist.

Katre Pilvinski ja Ester Eggert Jazzkaare veebitoimetusest vahendab publiku vahetuid kontserdijärgseid muljeid.

Enno (44), ettevõtlus:”Tore! Kõik otsast lõpuni oli väga hea!”

Hanna (19) semiootikatudeng:”Väga meeldis! Kontsert sarnanes Tafenau kevadise Jazzkaare esitusega, kuid Padillaga koos oli uuenduslik ja huvitav. Eriti meeldis vibumoodi instrument, mida Padilla mängis.
Häiris eesridades istuv tülikas publik, kes terve kontserdi jutustasid omavahel. Kuid siiski õnnestus ennast välja lülitada ja kontserti nautida. Ja Tafenau on kindel kvaliteet, milles ei pea kunagi pettuma!”

Taimi (68), pensionär:”Tafenau meeldib väga, kuid see repertuaar oli liiga modernne. Arvan, et noortele meeldis. Ootasin rohkem sellist vana, klassikalist ja traditsioonilist jazzi, mida on hea kuulata. Aga Tafenau on kindel kvaliteet ja ikkagi jäin rahule.”

Canda (47), maastikuarhitekt Inglismaalt:”Väga armas! See oli minu esimene kogemus põhjamaise jazzi ja Eesti muusikaga. See meeldis mulle väga. Tean, et kirik ja jazz moodustavad hea kombinatsioon ning nii oli ka seekord. Ainult, et viiendas loos oli saksofoni ja klarneti kombinatsioon kummaline ja see ei meeldinud.
Kontserdist lugesin juhuslikult ühes kohvikus ürituste kavast ning otsus siia tulla oli spontaane. Töötan maastikuarhitektina ning muusika tekitas minus tunde, et olen keset loodust, maastiku avarusi ja tuuli, see oli imeline!”

Mihkel (20), reamees:”Kontsert oli väga elamuste rohke ja huvitav! Tekitas väga palju mõtteid ja mälestusi. Olen ise flööti õppinud ning oli põnev jälgida, et kasutati palju huvitavaid pille. Saksofon muidugi domineeris. Kõik oli väga ilus!” Inna (56), ametnik:””Väga head muljed on. Olen Jazzkaarel ennegi käinud, aga nüüd Jõulujazzi ajal on see esimene kord. Plaanin veel minna… käin regulaarselt. Mul on kauge tulla Rakverest. Selle kontserdi valisin just Raivo Tafenau pärast – mul on tema plaate ja tema muusika meeldib mulle. Muidugi tulin ka Padilla pärast, et näha neid instrumente ja loomulikult lihtsalt lahedat muusikat kuulama.”

Karl (20), üliõpilane:”Polnud vist see mida ootasin. Veidike uimane muusika nagu… pole päris minu maitse. Aga samas ei kahetse, et tulin.”

Tiina (35), sekretär:”Mulle väga meeldis see kaja siin Nigulistes. Väga õige koht kontserdi jaoks. Tafenau ja Vind on mulle alati meeldinud. Ka täna ei pidanud pettuma. Muidugi see löökpillide mängija oli klass omaette. Väga tore igal juhul.”

Ilja (50):”Olin kahjuks liiga väsinud, et kontserti täielikult nautida. Üldiselt küll meeldis. Võib-olla ainukene kriitika selles, et vaheldust rohkem tahaks. Kontsert venis… lood tegid uniseks kui jazzi kuulan, siis meeldib jõuline muusika.”