Jõulujazzi avab Poola parim jazzansambel

06. november 2008

29. novembril avab Jõulujazz 2008 festivali Poola parimaks jazzansambliks tituleeritud Marcin Wasilewski Trio, kelle plaate annab välja ECM.

29. novembril avab Jõulujazz 2008 festivali Poola parimaks jazzansambliks tituleeritud Marcin Wasilewski Trio. Noore, kuid juba pika ajalooga ansambli kohta on nende sõber ja mentor trompetist Tomasz Stanko öelnud: „Kogu Poola jazzi ajaloo jooksul pole meil eales olnud sellist ansamblit. Nad lähevad ajaga ainult paremaks ja paremaks.“

Trio, kuhu kuuluvad lisaks pianist Marcin Wasilewskile ka kontrabassist Slawomir Kurkiewicz ja trummar Michal Miskiewicz, on üks silmapaistvamaid kaasaegse jazzi esitajaid. Wasilewskit võib esinemas kuulda ka Tomasz Stanko ja Manu Katché ansamblites, koos Stankoga esines trio ka 2003. aasta Jazzkaarel. Kriitikute sõnul on trio üks hetke parimaid jazztriosid, kelle vabadus ja intuitsioon on imetlusväärsed.

Kinokunst ja poola jazz on alati teineteist toetanud, nii ka Marcin Wasilewski Trio puhul. Trio on plaadistanud Krystoph Komeda filmimuusikat. Wasilewski pala “The Young and Cinema” viitab samanimelisele Koszalinis toimuvale Poola filmifestivalile, samuti kaverdab trio näiteks Giuseppe Tornatore 1988. aasta filmi “Cinema Paradiso” tunnusmeloodiat. Et trio mängib ka filmimuusikat, siis on nad valitud esinema ka tänavusel Pöffi avatseremoonial.

Tänavune Jazzkaare Jõulujazzi festival avab rikkalikuma kingikoti kui eales varem – 31 kontserti 10 maa muusikute osalusel toimuvad 29. novembrist 17. detsembrini Tallinnas, Tartus, Pärnus, Viljandis, Rakveres, Elvas, Võrus ja Valgas.

Jõulujazzi avakontsert toimub 29.novembril kell 16.00 Vene Teatris.

Vaata Jõulujazzi kava siit!