Jõulujazzi peaesineja on Dee Dee Bridgewater!

02. oktoober 2006

Jazzkaare üheteistkümnes Jõulujazz saab hoo sisse 29. novembril ja kestab 16. detsembrini. Festivali peaesineja on laulja-näitleja Dee Dee Bridgewater, kes kuulub vaieldamatult maailma tippude hulka.

Jazzkaare üheteistkümnes Jõulujazz saab hoo sisse 29. novembril ja kestab 16. detsembrini.
Kontserdid toimuvad Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres ja Jõhvis.
Jõulujazzi piletid on müügis Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades. Vaata kava!

Festivali peaesineja on laulja-näitleja Dee Dee Bridgewater, kes kuulub vaieldamatult maailma tippude hulka. Tunnustust on jagunud talle ohtralt – nii ordeneid kui ka Grammy nominendi tiitleid. Tony ja Laurence Oliveri auhinna on ta pälvinud muusikalirollide eest Brodwayl ja Londoni West Endis, 1997. aastal sai ta Grammy plaadi eest “Dear Ella”. Riias ja Tallinnas esineb lauljatar oma viimase heliplaadi “J’ai deux amours” kavaga, kus kõlavad prantsuse populaarsemad shansoonid hõrkudes jazzilikes seadetes.

Anna Maria Jopek on praegu poola lauljate esinumber. Pianistiharidusega laulja lemmikautorite hulka kuuluvad Maurice Ravel ja Keith Jarrett. Ta annab sada kontserti aastas nii Euroopas kui Ameerikas. Jopek on esinenud ka Carnegie Hall’is. Seni on lauljatarilt ilmunud 10 heliplaati. Viimasel CD-l “Secrets” osales Pat Metheny. Peagi ilmuval heliplaadil on külaliste seas Branford Marsalis. Tallinnas esitab lauljatar oma sekstetiga läbilõike oma viimaste aastate menulugudest.

Eesti lauljatest esinevad Jõulujazzil uute kavadega Hedvig Hanson, Rebecca Kontus ja Helin-Mari Arder. Neist viimasel valmis kava ja heliplaat Michel Legrandi imekaunite meloodiatega. Samal õhtul koos kontserdiga Legrandi muusikast saab vaadata ka kultusfilmi Cherbourgi vihmavarjud Michel Legrandi muusikaga, siin on Jazzkaare partneriks PÖFF.

Üks Jõulujazzile omaseid traditsioone on vokaalansambli kontsert. Esinduslikku maailma vokaalansamblite rida jätkab sedapuhku oma eesti ansambel – Mare Väljataga kvintett, kus osalevad andekad lauljad Kaire Vilgats, Jelena Juźvik, Dagmar Oja ja Jakko Maltis.

Teine Jõulujazzi traditsioon on heategevuskontsert “Aita alustada elu” koostöös Vikerraadioga, millega toetame Tallinna Sünnitusmaja uue aparatuuri ostmist. Kontserdil esinevad Rene Eespere lauludega Eesti Raadio laululapsed Kadri Hundi juhatusel, Chalice, Liisi Koikson ja Jürmo Eespere ansambel.

Üks Jõulujazzi armastatud kontserdipaiku on Niguliste, kus saab kuulata imekaunist Põhjala muusikast Rootsi jazzi suurmehe Anders Jormini eestvedamisel.

Eestlaste üks lemmikansambelid RinneRadio esineb seekord hoopis uues ampluaas – mitte klubis, vaid kirikutes, esitades maailma ja soome tuntud jõuluviise värskes kuues.

Jõulujazzi rõõmus lõppakord Tallinnas saabub 14. detsembril, mil Rock Cafes esineb inglise klubide lemmik The Bays, kes rabab kuulajaid oma vahetu loomeprotsessiga ja ei kavatsegi ühtegi plaati välja anda.