Jõulujazzi peaesineja on sütitav vokaalansambel

16. oktoober 2004

2001. aasta Jõulujazzi publiku lemmik, USA vokaalansambel M-Pact, on tagasi. Kontserdid 6.12. Tallinnas ja 7.12. Pärnus.

6. dets 19.00 Estonia kontserdisaal ja 7. dets 19.00 Pärnu kontserdimaja
2001. aasta Jõulujazzi publiku lemmik on tagasi. Sedapuhku juba 6 liikmelisena. Laulavad Marco Cassone, Trist Ethan Curless, Britt Quentin, Jake Moulton, Rudy Cardenas ja Jeff Smith.
Tänavuse Jõulujazzi särav peaesineja M-Pact – San Francisco Chronicle’ arvustaja poolt „maailma üheks parimaks pop-jazz vokaalansambliks“ nimetatud vokaalgrupp, on kogunud tormilises tempos rahvusvahelist tuntust.
Seattle’st pärit M-Pact hüpnotiseerib publikut laitmatu vokaaltehnika ja erakordselt põnevate seadetega. Nad esitavad popmuusikat, jazzi, jõululugusid, evergreen’e loomuliku lavalise vabadusega ja kui vaja, siis ka tantsulise liikumise saatel.
Nii kriitikud kui publik kiidavad ansambli erilisi hääli ja seadeid. Selle tõestuseks on ka mitmed auhinnad – aastail 1996-97 pälvis M-Pact prestiizikal a cappella festivalil Harmony Sweepstakes parima vokaalansambli ja publiku lemmiku tiitli. 1999. aastal lisas ajakiri Billboard neile parima uue ansambli tiitli. 2001. aastal nimetati nad aasta artistks SAMIE auhindade jagamisel ning kahe viimase aasta (2002-2003) jooksul on nad hääletatud parimaks jazzvokaalgrupiks rahvusvahelisel ACA (A Capella Community Awards) konkursil.
M-Pact on andnud kontserte juba neljal kontinendil – Euroopas, Aasias, Põhja-Aafrikas ning üle kogu USA ja Canada ning esinenud koos nii popstaaridega nagu Sheryl Crow, Kenny Loggins ja Bobby McFerrin kui ka jazzilegendidega nagu Ray Charles, Natalie Cole, Kenny G ja the Woody Herman Orchestra.

1995. aastal alustanud bänd on välja andnud neli CD-d, mis on pälvinud mitmeid auhindu eri katgooriates nagu parim Pop/R&B laul, parim mees vokalist ja parim arranzeering Contemporary A Cappella Recording Artist Awards konkursil ning Indie (the „Independent Grammy“) auhinna parima hooajalise (jõulu) albumi eest aastal 2000.

2004. aastal on ansamblil plaanis anda välja veel 2 CD-d, millest ühel esitatakse kriitikute poolt kiidetud M-Pacti originaalseadeid poplugudele ning teine plaat on pühendatud nende lemmikutele.

Piletid Estonia kontserdisaali kontserdil on hinnaklassides 390.-, 340.-, 290.-/240.- ning Pärnu Kontserdimaja kontserdil hinnaklassides 240.-, 190.-/ 140.-.

Piletid müügil Piletipunkti ja Piletilevi müügikohtades.