Jõulujazzi viimane kontsert Tallinnas

15. detsember 2008

Sel aastal algas Tõnu Naissoo koostöö noore lauljatari Anna Põldveega, kes lõpetas Georg Otsa nimelise muusikakooli Mare Väljataga õpilasena. Nende kontserdil kõlavad nii jazzistandardid kui ka talvelaulud.

Tõnu Naissoo kvartett
ja Anna Põldvee
16.12 kell 19 Kumu auditooriumis

Tõnu Naissoo loominguline aasta on olnud tihe ja mitmepalgeline. Tunnustust on jagunud mitmelt mandrilt, nii jaapani firmale Atelier Sawano salvestatud trioplaatide eest, esinemiste eest Eesti Vabariigi 90 sünnipäeva puhul USA-s ja Kanadas, isa Uno Naissoo sünniaastapäeva puhul korraldatud kontserttuuri eest jne. Ta on eesti jazzmuusika raudvara, mees, kes mäletab pikalt ajas tagasi olnud aegu ja muusikaid, kuid ka mees, kes täie rinnaga hingab sisse tänaseid helisid ja teab, mida nendega peale hakata.

Tõnu Naissoo oli vaid 16, kui ta oma trioga astus üles legendaarsel 1967. aasta Tallinna Rahvusvahelisel Džässifestivalil. 1971 andis Tõnu Naissoo oma esimesed soolokontserdid jazzpianistina, teda kutsuti N-Liidu jazzfestivalidele, praeguseni on tal esinemisi Venemaal, Kiievis, Minskis, Riias. Aga aastatega on ta esinemisgeograafia laienenud üle mitme mandri. Viimased esinemised enne Jõulujazzi festivali olid Tõnu Naissool Jaapanis.

Tõnu Naissoo tegevus ulatunud avangard-jazzi mängimisest kuni ajaviitemuusika esitamiseni. Kuhugi vahepeale mahuvad poolimproviseeritud koostööprojektid DJ-dega, kus kõlab groove-jazz. Jazzis on ta polüglott ja sorav improviseerija erinevates stiilides. Tõnu Naissoo on on koostööd teinud erinevate triopartneritega nii kodu kui välismaalt ja mitmete eesti lauljatega.

Sel aastal algas koostöö noore lauljatari Anna Põldveega, kes lõpetas Georg Otsa nimelise muusikakooli Mare Väljataga õpilasena. Anna on esinenud mitmetel kontsertidel ja festivalidel nagu Rainbowjazz, Tudengijazz, Visoon ja Jazzkaar, aga ka 2006/2008 aastal Arena Theater & Festspiel Hamburgis Saksamaal, muusikalis “Hair”. Anna Põldvee on koostööd teinud Teet Raiki, Kristjan Mazurtchaki, Erki Pärnoja, Danel Aljo, Martti Tärni, Siim Aimla, Jürmo Eespere jt. noorte eesti muusikutega.

Jõulujazzi kontserdil kõlavad kvarteti esituses nii jazzistandardid, jõululaulud kui ka uutes töötlustes igihaljad talvelood. Piletid hinnaga 175.- ja 125.- müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügipunktides ja enne algust kohapeal.