Jõulujazzi viimased külalised!

12. detsember 2004

Jõulujazz 2004 saab punkti rootsi bossa-grupi Bossa Elétrica kontserdiga.

BOSSA ELÉTRICA (Rootsi)
Rock Café (Tartu mnt. (80D)
16. detsember kell 22:00
Piletid 175.-/125.-(tudeng) Piletipunktist, Piletilevist ja kohapealt enne algust

Bossa Elétrica on suurt tähelepanu äratanud bossa-ansambel Rootsist. Ansamblit on kõrvuti La Data’ga tõstetud esile kui parimat uut Euroopa bossa bändi. Taoline klubirütmidega rikastatud brasiilia muusika sai popiks tänu Jazzanova plaadifirma DJ Rainer Trübyle, kes ridamisi andis välja brasiilia mikse.
Bossa Elétrica saavutas laiema tuntuse töötlusega Airto Moreira loost “Tombo in 7/4”, mida jazz- ja latiino DJ-d on mänginud üle kogu maailma. Grupi esimene album “Electrificação” ilmus tänavu märtsis, kus nad on ühendanud samba- ja bossarütmid klubiliku võnkega. Oma lugude kõrval(need on pärit peamiselt klahvpillimängija Måns Mernsteni sulest) esitatakse kontserdil ka Brasiilia tuntud muusikute-heliloojate Elis Regina, Edu Lobo ja Joao Gilberto muusikat.
Ansambli andekas vokaalsolist 28-aastane Miriam Aida on võitnud tunnustuse jazziplaatidega. Miriami vanemad on pärit Põhja-Aafrikast, kuid Miriami sünnimaa on Rootsi. Laulda eelistab ta portugali ja inglise keeles. Esimese jazziplaadi salvestas ta pianist Jan Lundgreni Trioga (2002), teine – “My Kind of World” (2003) ilmus ta oma nime all. Koos orkestriga “Monday Night Big Band” (2004) salvestas ta selle aasta mais ka kolmanda, sedapuhku kontsertplaadi. Kõik Miriam Aida CD-d on pälvinud kriitikutelt vaid kiidusõnu.
Võib oletada, et Bossa Elétrica ja Miriam Aida tähelend seisab veel ees. Ansamblit kutsutakse üha sagedamini esinema Euroopa klubidesse, korduvalt on nad esinenud Londoni mainekas Jazz Cafés. Nende debüütplaat anti hiljuti välja ka Jaapanis ning lauljatar Miriam Aida valiti EMI jazzikogumikule kõrvuti Norah Jonesi, Ella Fitzgeraldi ja Billie Holidayga.
Nende lugude remixe mängitakse New Yorgi, Londoni, Pariisi ja paljudes teistes klubides.
Plaat on välja antud mitmel pool maailmas ja eriti palju on seda müüdud Jaapanis. Järgmisel aastal ootabki ansamblit ees Jaapani-turnee.

Koosseis:

Miriam Aida – vokaal
Fredrik Kronkvist – flööt, altsaksofon
Mats Ingvarsson – bass
Måns Mernsten – Fender Rhodes, klahvpillid
Mats Anderson – kitarr
Måns Block – trummid, löökpillid

http://www.jazzkaar.ee/artist.php?l=est&id=235
www.miriamaida.com
www.fredrikkronkvist.com/page7reviews.htm

Teie Jazzkaar