Jõulukuu Muusikas on ohtralt jazzi

04. detsember 2006

Ajakirja Muusika detsembrinumbri jazziteemad kajastavad Joe Lovano, Joshua Redmani , Kasekese, Elian Eliase ja Dynamite Vikingsite viimase aja tegemisi.

Ajakirja Muusika detsembri number on jõudnud müügile.
Ajakirja toimetaja Joosep Sang tutvustab, milliseid jazziteemasid sel korral vaagitakse.

jazzkaar.ee ajakirjanik Ester Eggert arvustab Joe Lovano ja Judi Silvano kontserti koos eesti muusikutega, leides kontserdilt nii head kui halba. Ta teeb etteheiteid kava ülesehitusele ja konarlikule kokkumängule, kuid kiidab Lovano saksofonimängu.

Teise maailmakuulsa tenorsaksofonisti, Joshua Redmaniga teeb intervjuu Madli-Liis Parts. Redman räägib jazzist Euroopas ja USAs, traditsioonidest ja innovatsioonist, oma tänastest tegemistest ja tulevikuplaanidest.

Eesti jazz-rocki ja proge legendi, ansambli Kasekese kontserdil käis Vallo Järvis, kes annab artiklis “Kaseke kakskümmend kaks aastat hiljem” bändi come-backile ülikiitva hinnangu ning võrdleb kuidas kõlasid fännidele tuttavad lood siis ja praegu.

Plaadiarvustuste rubriigis Melomaan leiavad kajastamis muuhulgas Joe Lovano album “Streams of Expression” ja Elian Eliase “Around the City”, samuti ansambli Dynamite Vikings “Search for Happiness” ning kontserdisarja “Improtest” kogumikplaat.

Detsembrikuu Muusika kaanepersoon on klarnetist ja dirigent Toomas Vavilov, veel on ajakirjas intervjuu USA helilooja Jay Schwartziga, sünnipäevalugu Eesti Filharmoonia Kammerkoorist ning palju muudki.