Juu Jääb kutsub juuni lõpus Muhumaale

11. juuni 2005

30. juunist kuni 3. juulini toimub Muhumaal 9. korda tulevikumuusika festival Juu Jääb, mille kavva mahub kõrgtasemel koorimuusikat, klubibiite ja aafrika dokumentaalfilmide programm.

30. juunist 3. juulini tiksub Lääne-Eesti väikesel saarel Muhumaal Rahvusvaheline Muhu Tulevikumuusika Festival “Juu Jääb”. Rahvasuust nime saanud festival toimub tänavu juba üheksandat korda.

Muhumaal toimuv festival on “nii ürgne ja samas nii kaasaegne…”. Muhu Katariina kirikus esitab Tõnu Kaljuste ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Arvo Pärdi “Berliini Missa” ja Veljo Tormise “Tornikell minu külas”. Just viimase teose ettekanne festivalil on sümboolseim. Keelati ju 1979.a. kammerkoori turnee tollase Nõukogude Eesti saarte kirikutesse. Muhu kirikus jõuti teos siiski ette kanda ja seda mäletavad muhulased tänaseni. Kuulajate hulgas istus ka tollal Muhus suvitanud Neeme Järvi, kes kiitis Muhu kiriku akustikat ja soovitas seal sümfooniaorkestreid salvestama hakata.

Iidse Nautse Mihkli taluõuel ja rehetoas mängitakse kolmel päeval moodsat muusikat, rookatustele projekteeritav video valgustab muinasjutuliselt kogu taluõue. Ainult seal võib kuulda ja näha koos mängimas Peterburi kuulsat DJ Kefiiri koos Lõuna-Aafrika Vabariigist pärit MC Zoroga, kuivatatud lesta näkitsedes kuulata Miriam Aida ja A Bossa Eletrica refreshitud bossanovat, sammeldunud kiviaial istudes jälgida tangoshowd “Mi Tango en Buenos Aires”, ülikonda selga panemata. Või kus veel võiks vastniidetud murul külitades kuulata remikstud Coltrane´i rahvusvahelise klassi jazzmuusikute, DJ´de ja VJ´de esituses?
Eks Nautse Mihkli peremees nägi talukohta planeerides ja ehitades ette, et vajadusel saab taluõuel ka moodsa muusika festivale korraldada, mahutades rahulikult kuni 800 kuulajat ja mängijat.

Festivali kunstiline juht on Villu Veski. “Üheksa aastaga on festivalist saanud tippkultuuriüritus Saaremaa suves. Kaheksa esinejaga kontserdiprojektist “Juu Jääb” Pädaste mõisa pargis 1997. aastal on saanud novaatorlik kultuurisündmus. Selle käigus külastab Muhumaad tänavu suvel üle 100 muusiku, tantsija ja kunstniku. Neljal festivalipäeval toimuvad kontserdid taluõuel, Muhu kirikus ja Pädaste mõisas. Huvitavat muusikat jagub nii suvitajale kui nõudlikule kontserdikülastajale,” lubab korraldaja.

Vaadates tagasi varasematele festivalidele, on Muhus esinenud kokku üle 400 muusiku Lätist, Leedust Soomest, Rootsist, USAst ja Taanist, Austraaliast, Saksamaalt, Venemaalt, Prantsusmaalt, Brasiiliast, Mongooliast ning Eestist.

Ülevaate festivaliaastatest annab eelmisel aastal ilmunud CD/DVD kollektsioon “8 aastat muusikafestivali Muhumaal”, mis sisaldab fotogaleriisid ning video- ja audiosalvestusi vabaõhu- ja kirikukontsertidest.

Uuendusena pakub “Juu Jääb” festival külastajatele võimalust vaadata väärtfilme vabaõhukinos ja Rehetoas, teemaks Aafrika rütmid ja värvid.

Info : www.nordicsounds.ee
Kontakt: festival@nordicsounds.ee

Piletid müügil Piletilevis ja kohapeal enne kontsertide algust.
Piletihinnad 100-175 krooni eelmüügist.