Kadri Voorandi edu Soomes

16. juuli 2007

Kadri Voorand säras rahvusvahelisel vokalistide konkursil “Lady Summertime” Soomes Hämeenlinnas.

13.–14. juulini Hämeenlinnas toimunud rahvusvahelisel noorte lauljate konkursil esinesid poolfinaalis 15 noort lauljatari 13 maalt ning finaalis 6 lauljat 6 maalt. Festivali korraldatakse aastast 1993. Selle ristiisa ja peakorraldaja on soome jazzilehe “JazzRytmit” peatoimetaja Osku Rajala.

Eesti jazzisõpradel on taas põhjust rõõmustada – kolmanda preemia tõi Eestisse 20-aastane Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia tudeng Kadri Voorand, kelle esinemine eristus selgelt teistest finalistidest. Põnev omalooming, dramaatiline pinge, kontrastid, haarav story, suurepärane improviseerimistehnika, jõuline esitusmaneer ja hea hääle valitsemine tõid talle finaalis kolmanda koha. Lõppvoorus esitas Kadri Voorand oma laulu “Who I Am” ja Thelonius Monk’i “Well, You Needn’t”. Teised konkursandid piirdusid jazziklassika traditsiooniliste ja vähemtraditsiooniliste esitustega.

Teise koha pälvis Tšeljabinskist pärit Peterburi lauljatar Olga Abdullina. 2002. aastast esineb ta Neevalinna parimate kollektiividega. Võimekas improvisaator ja karismaatiline lauljatar lummas publikut läbitunnetatud esituslaadiga.
Esikoha pälvis New Yorgis sündinud ja praegu Türgis Ankaras elav lauljatar Meltem Ege, kelle kaunis tämbririkas hääl ja sügavalt läbitunnetatud esitus tõid talle peavõidu kõrval ka publiku preemia.
Kiitust pälvisid ka teised finalistid, kaks neist on sel aastal esikohti pälvinud ka teistel Baltikumi konkurssidel – taanlanna Mette Juul (Nõmme konkursi I koht), leedulanna Kristina Svolkinaite (Sony Jazz Stage I koht Riiast), samuti jõudis kuue parema hulka 17-aastane andekas lapi neiu Nina Höynälä, kes oli ühtlasi noorim konkursist osavõtja.

Preemiad jagunesid järmiselt:
I koht Meltem Ege (Türgi) – 1600 eurot
II koht Olga Abdullina (Venemaa) – 800 eurot
III koht Kadri Voorand (Eesti) – 400 eurot

Publiku preemia – Meltem Ege.

Noorte lauljate esinemist hindas 10-liikmeline rahvusvaheline ekspertide žürii, kuhu kuulusid nii festivalide-konkursside korraldajaid kui ka laulupedagoogid.
Kõik finalistid said võimaluse esineda aasta jooksul mitmetel festivalidel ja konkurssidel, sealhulgas ka Jazzkaarel.