Kapriisid kahele!

03. veebruar 2006

Lucia Recio & Denis Charolles Duo (Prantsusmaa)
9. veebruar kell 20.00
Tallinna Kunstihoone

Eestis esimest korda pikantse ja mitmekülgse ansambli „Campagnie des Musiques à Ouïr” koossesisus märtsis 2005 nähtud Denis Charolles on tagasi lennuka ja heliliselt helde duo esiettekandeks koos kogu oma varustusega, mille hulgas muideks ka tema häälepaelad. Tallinna Kunstihoone lava jagab ta lauljatariga, kelle anne üha enam tunnustust kogub peale tema esinemist 2001. aastal Tallinnas koos suurejoonelise „32 Janvieriga”.

Denis Charolles on oma muusikukarjääri vältel on teinud koostööd selliste suurkujudeaga nagu Yvette Horner, Bernard Lubat, Brigitte Fontaine, Eric Lareine, Geoffrey Oryema, Noir Désir, Michel Portal, Marc Ducret jpt.

„Eeldad, et ta on kentsakas, aga ta on hoopis liigutav. Eeldad, et ta stiil on visandlik, aga tuleb välja, et on hoopis üksikasjalik. Arvad, et ta püsib paigal, aga tema hoopis rändab mööda ilma ringi. Õnneks ei paista temast kuskilt välja, et ta oleks ebatolerantne, sest seda ta tõesti ei ole. Denis Charolles on ennekõike trummar. Pitssärgis ja hooletus härrasmehevestis meenutab ta aga oma ümmraguste prillidega pigem Marat’d, kes saabus äsja mõne mõõga- ja mantlifilmi võtetelt, mille režisööriks Groucho Marx!” (Mathieu Jouan, Citizen Jazz)

Lucia Recio on andaluusiast pärit lauljatar, kes juba alates 1998. aastast osalenud Lyoni kollektiivi Arfi erinevates programmides: Torero Loco, 32 Janvier, Les Ciné kontserdid ja La Grande Illusion (tohutu edu Europa 2003-l) jpt. Samal ajal on ta tegev olnud ka mitmetel improviseeritud või regulaarsetel jazzikohtumistel selliste muusikutega nagu Philippe Deschepper, Xavier Garcia, Gianni Gebia, Fred Frith, Urs leimgruber, Erik M, Régis Huby, Claude Tchamitchian, … Lucia Recio on üks väheseid, kes tänapäeval julgeb riskida sooloartistina, tuues meile nii kingiks oma hääle, intensiivse, paljastatud, sooja ning sügava tämbri, mida ilmestavad kirg ja puhtad emotsioonid (Armand Meignan, Europa Jazz).

Kontserdi piletid 100.- ja 75.- (tudeng) müügil Piletimaailma ja Piletilevi müügipunktides ja tund enne algust kohapeal.