Karl Aavik saab 90

14. mai 2003

25. mail saab 90-aastaseks Eesti vanim tegevmuusik, saksofonist ja klarnetist Karl Aavik.

Kodus ümbritses teda süvamuusika, oli tema isa ju silmapaistev muusikategelane ja helilooja, Tallinna Konservatooriumi direktor prof. Juhan Aavik. Nii oli ootuspärane, et noor Aavik seadis endagi sihiks muusika. Ometi ei astunud ta isa jälgedesse – teda köitis džäss, ja sellele on ta jäänud truuks tänapäevani, seitse aastakümmet ühtejärge. Proovige seda järele teha!
Alates möödunud sajandi kolmekümnendaist aastaist on Karl Aavik mänginud loendamatuis tantsuorkestreis. Meenutagem: Dancing Travellers, Bi-Ba-Bo, Kuldne 7, Merry Pipers – järgnes kaks sõjaväeorkestrit ning rida kohviku- ja restoraniansambleid, siis jälle orkestrid Mickeys, Uno Naissoo Swing Club, Eesti Raadio estraadiorkester, bigbänd Kalev… Kõiki ei mäleta ta vist isegi.
Ent praegugi kõlab Karl Aaviku saksofon Kaitseliidu puhkpilliorkestris, kus tema kõrval on vanad sõbrad endisest Kalevi maiustuste-vabriku orkestrist. Ent nemad pole kindlasti ainsad, kes tervitavad auväärset juubilari tema sünnipäeval tušiga mi-bemoll mažooris.

Valter Ojakäär