Kaunase Jazzfestival on Jazzkaare partner

16. aprill 2003

KAUNASE jazzifestivali korraldatakse alates 1991. aastast ning viimase kümne aasta jooksul on festival oluliselt laienenud nii oma mahult kui ka stiililt.

Kaunase Jazzfestival on linna tähelepanuväärseim kultuurisündmus. Kontserdid toimuvad nii Kaunases kui ka Vilniuses. Festivali oluliseks osaks on Kaunase kirikutes toimuvad tasuta kontserdid. Igal aastal valmib festivalist ka film, mille kaudu inimestele esinejaid ning üritust tutvustatakse.
Alates 1995. aastast on Jazzkaar teinud koostööd Kaunase festivaliga, mitmedki tänavuse Jazzkaare esinejad nagu Richard Bona, Koop, Esta, New Cool Collective, Mad Sheer Khan, Hiram Bullock, noJazz, Victor Davies ja Bobby Previte Counterclockwise astuvad üles ka Kaunases.
Veel esinevad Kaunase festivalil USA jazziladvikust trompetist Roy Hargrove ja viiuldaja Regina Carter, viimane mängib Vilniuse kontserdil 28.aprillil.
Tänavuse Kaunase festivali kava sirvides jäävad silma veel mitmed tuttavad nimed. Nii näiteks laulab seal rootslanna Rigmor Gustafsson, kes jättis endast mullusel Jazzkaarel võrratult hea mulje. Kavas on Chico Freemani ansambel Guataca oma latiinojazziga. Mängib Larry Price Quartet, mille ridades ka eestlasi. Samuti on Kaunase festivali üks tänavus naelu saksa hammondi-kaunitari Barbara Dennerleini duo, mida meie kuulajad said nautida juba mullu. Soolokontserdiga astub üles tarati päritolu kitarrist Enver Izmailov.
Festival Kaunases toimub ajavahemikus 22. aprillist kuni 30. aprillini.