Kevadjazz – 2G or not 2G

11. veebruar 2008

KONTSERT ALGAB KELL 21.00.
13. veebruaril jätkab Kevadjazz Von Krahli baaris kahe energilise kitarristiga – ansambliga 2G.

13. veebruaril kell 21.00
Von Krahli baaris

G nagu Gaucher ehk Monsieur le Jazz
Pierrejean G sirgus kitarristiks seitsmekümnendate fusioni harjal. Pärast rahvusvahelisi turneesid ja kaheksat kauamängivat 80-ndate proge-jazz-rock grupis Abus Dangereux asutas ta 1992. aastal The New Trio, kus kitarri täiendasid trummid ja elektritšello. Paari aasta pärast tõi ta kokku Frank Zappa tribuut-bändi ja triost sai sekstett. Sellest ajast peale on Zappe Zappa nime all tähelepanu äratanud projekt kurikuulsat ameeriklast propageerinud Prantsusmaal ja mujal Euroopas.

G nagu Godin ehk Mönster of Rock
Christophe G põlvneb 90-ndate kitarriheeroste maailmast, kus kehtis kirjutamata reegel: kui sul näpp ei jookse, pole sind olemas. Selle kinnituseks andis ta 1994. aastal välja menuka õppevideo „Heavy metal: tehnikad“. Samal ajal kogus Prantsusmaal populaarsust tema anakronistliku mekiga hevinelik Temple, kuid paraku mitte piisavalt. Rahutu kitarrikangelane ei jäänud konutama, vaid leidis oma vaimule peagi uue, senisest märksa funkyvama formaadi. Tema pöörane trio Mörglbl viljeleb tänaseni “gröteskset”, ülitehnilist “pilametalit”.

2G or not 2G, zat is ze Guestion.
Kui kahe G teed saatuse irooniana ristusid, juhtus midagi ootamatut. Enne kui kumbki õieti märkas, oli vastandite külgetõmbejõud nad liitnud. Naksti – ja 2G oli sündinud. Elektromagneetiline kaksik on tänaseks koos püsinud seitse aastat, nende eponüümiline esikalbum pärineb aastast 2006. Kuid kummagi kitarristi haare on jätkuvalt laiem kui üksainus libaduo. Pierrejean G murrab oma “alteregole” truudust projektides Phileas Band ja “Fables de La Fontaine”. Isegi oma vana džässitrioga kohtub ta aeg-ajalt. Christophe G omakorda on tõmmanud kõrvalt „trash de lux“ ansambliga Gnô ning teeb seda jätkuvalt sooloprojektis Metal Cartoon kus ta esineb ka vokalisti rollis. Mõlemad G-d on lugupeetud kitarripedagoogid Prantsusmaa tunnustatud muusikakoolides M.A.I., CMDL, E.T.M. ja mujal ning annavad meistriklasse kõikjal maailmas.

Piletid hinnaga 125.- ja 75.- (tudeng, pensionär) müügil Piletilevi ja Piletimaailma müügikohtades ning enne algut kohapeal.
Üritusel kehtib vanusepiir 21 eluaastat!