Kiiremad pääsevad kohtumistele Coheni ja Nicholsoniga

31. märts 2008

Kui Avishai Coheni kontsert on juba välja müüdud, siis on veel üksikuid kohti tema avalikule intervjuule ning workshopile. Samuti jõuab veel registreeruda kohtumisele Stuart Nicholsoniga.

Jazzikuul on kõigil huvilistel võimalik kohtuda kahe mehega, kelle tegevus on viimasel aastakümnel oluliselt mõjutanud jazziimaailma. Eestisse saabuvad Iisraeli bassist Avishai Cohen ning tänapäeva üks intrigeerivamaid jazzikriitikuid Stuart Nicholson.

Bassist, helilooja ja ansamblijuht Avishai Cohen on Jazzikuu kõige väärikam külaline, Jazzisaadik. Aastate eest New Yorgis Chick Corea ansamblis alustanud ning tänaseks 20. sajandi üheks mõjukaimaks bassistiks tõusnud Cohen viibib Tallinnas aprilli viimasel nädalal, et osaleda Jazzikuu ettevõtmistes.

Teisipäeval 22. aprillil kell 15.00 toimub Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias (EMTA) Avishai Coheni workshop, kuhu on oodatud eelkõige muusikatudengid. Registreeru e-posti aadressil madli@jazzkaar.ee.

22. aprillil kell 18 viibib Cohen Viru keskuse 1. korrusel asuvas Laseringi plaadipoes, mis tänu uuenduskuurile on saanud hubase ja noorusliku sisekujunduse. Cohen annab seal avaliku intervjuu ning jagab autogramme. Bassistiga vestleb Eesti Päevalehe muusikatoimetaja Kaur Garšnek.

Juttu tuleb nii Coheni muusikalistest tõekspidamistest kui ka kirevast elust jazzmuusikuna. Jazzisaadik on lubanud vastata kõigile kuulajate küsimustele. Kuna intervjuud mahub kuulama piiratud hulk inimesi, tuleb kindlasti registreerida hiljemalt 17. aprilliks e-posti aadressile madli@jazzkaar.ee.

Kolmapäeval 23. aprillil kell 20.30 esineb Avishai Cohen Trio Vene Draamateatris. Kontserdi algus on Eesti kultuuriaasta üheks olulisemaks hetkeks, sest välja kuulutatakse Elioni Jazziauhinna ning Noore Jazzitalendi preemia laureaadid. Kontsert on välja müüdud.

Reedel 25. aprillil kell 15 on muusikaõpetajad ning jazzihuvilised oodatud EMTAsse, et saada vastus küsimusele „Kas jazz on surnud?“. Küsimuse esitab ja sellele ka vastab värvikate näidetega kaasaegsest jazzielust jazzikriitik ja –õppejõud Stuart Nicholson. Briti kriitiku esinemine põhineb tema viimasel üle maailma poleemikat tekitanud raamatul „Is Jazz Dead? Or has it moved to a new address“, kus ta kirjeldab Ameerika ja Euroopa jazzi arengut ja stagnatsiooni viimastel aastatel. Samal teemal on Nicholson esinenud paljudel suurematel jazzifestivalidel ja konverentsidel nii Euroopas kui ka Ameerikas.

Soovist osaleda pärastlõunal Stuart Nicholsoniga tuleb teatada hiljemalt 17. aprilliks e-posti aadressile madli@jazzkaar.ee.

Osalemine Avishai Coheni õpitoas ja intervjuul ning pärastlõunal Stuart Nicholsoniga on tasuta.