Kloostri Aidas kohtuvad ida ja lääs

25. märts 2007

30. märtsil esineb Kloostri Aidas põnev koosseis “East West”, kus musitseerivad Brian Melvin, Mart Soo, Arno Kalbus ja Peeter Salmela.

Reedel, 30. märtsil kell 20
East West: Brian Melvin, Mart Soo, Arno Kalbus, Peeter Salmela
Kloostri Aidas, Vene 14

Reedel astub Kloostri Aidas lavale esmakordselt bänd nimega East West. Vastne koosseis esitab omaloomingut, sulatades India ja Aasia rütme jazzimeloodiate, -harmooniate ning -improvisatsioonidega. Põhirõhk on india tabladel, kuid värvi lisavad löökriistad, nii akustiline kui elektrikitarr ning india päritolu sitar.

jazzkaar.ee veebilehelt võib Ameerika–Eesti trummari Brian Melvini kohta lugeda: “Melvin on üks neid ühenduslülisid, mis aitab mõista Ameerika jazzi. Tal on kontakte Jaco Pastoriuse aegadest kuni tänaste jazzitippudeni. Brian on igal ajal nõus midagi uut ette võtma. Koos musitseerides on muidugi kõige tähtsam partneritunnetus ja musitseerimine ühiste eesmärkide saavutamise nimel.”

Mart Sooga seob Brianit pikaajaline koostöö, millest põhilisem ansambel Geografix ja Brian on mänginud korduvalt ka koos Weekend Guitar Trioga. Arno Kalbus ja Peeter Salmela on ilmselt kõige enam tuntud eksootilisest trummiansamblist Romb.

Koosseis:
Brian Melvin – tabla, löökriistad
Mart Soo – kitarr
Arno kalbus – tabla
Peeter Salmela – sitar

Piletid 65 krooni, müügil tund enne algust kohapeal.

Kloostri Ait
tel 6446 887