Kohtumispaik VOICE FORCE

05. oktoober 2003

Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor esitleb: a cappella pop-gruppide kontsert-kohtumispaik, mis toimub 21. ja 22. oktoobril algusega kell 19.00 Sossi klubis

“Voice Force” on mitmehäälset a cappella pop-muusikat harrastavate ansamblite kontsert, mille eesmärk on pakkuda Eestis sellist muusikastiili harrastavatele gruppidele esinemisvõimalust, populariseerida a cappella laulmist ning tutvustada Eesti publikule žanri mitmekülgsust. A cappellas (instrumentaalsaateta laul) tehakse muusikat kasutades heli tekitajana vaid lauljate hääli.
A cappella pop-muusikaga kaasneb lisaks laulule veel saateinstrumentide näiteks trummid, bass, trompet jms jäljendamine.
A cappella laulmine on võitnud laialdast populaarsust üle maailma. Tähtesinejad nagu King Singers, Flying Pickets, M-Pact, The Real Group on eeskujuks paljudele gruppidele Eestis. Ka neile, keda kuulete kontserdil “Voice Force”.
“Voice Force” sai alguse 2001.aastal kontsertiga Tallinnas Von Krahli baaris. Kontserdi korraldajaks on 6. hooaega Tehnikaülikooli Akadeemilise Meeskoori juures tegutsev a cappella grupp “after6”. 2001 aastal astusid kontserdil üles 6 ansamblit. Kuninglik Kvintett, after6, Viisaru ja Tallinna Oktett (Tallinn), Pangelaulukuuik (Pärnu) ning Neiud Ärevil (Haapsalu). Esinejate meeleheaks ja korraldajatele positiivseks üllatuseks oli kuulajas-vaatajaskonda üle 300 huvilise, mis oli ka maksimum arvestades von Krahli mahutavusega.
Eelmisel aastal toimus kontsert Sossi Klubis. Esinejateks after6, Silver Sound (Tartu Ülikooli Akadeemiline Naiskoor), Klükk (Rapla Laulustuudio) ja UR2KAM (Tartu). Sossi klubi sai valitud ürituse toimumiskohaks suure publikuhuviga arvestades. Korraldajate rõõmuks oli tulemuseks jällegi täis maja.
Käesoleval aastal oleme publiku ja esinejate soovide ning tagasisidega arvestades ürituse toimumiskohaks valinud taas Sossi klubi ning kontserti formaadi kujundanud eesmärgiga pakkuda põhjalikumat ülevaadet igast esinejast. A cappella gruppe on kolm: after6 (TTÜ Akadeemiline Meeskoor, juhendaja Siim Selis), Klükk (Rapla Laulustuudio, juhendaja Thea Paluoja) ning Free6 (solist Liisi Koikson, juhendaja Toomas Voll).
Erinevalt eelmistest aastatest on gruppide programmid pikemad – 40 kuni 45 minutit. Kontsert toimub sama programmiga kahel õhtul.

Kohtumiseni kontserdil!

Lugupidamisega
Viljar Nurme
President
Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor