Kontrastiderohke Hollandi jazzi festival!

14. september 2004

Hollandi jazzi festival pakub vürtsikat kokteili eksootilistest rütmidest jazziklassikani! Tallinna eel esinetakse Vilniuse festivalil ja Riias.

Reedel, 17. septembril kell 21.00
Tantsutempel: groove, nu-jazz, indian tripjazz MONSIEUR DUBOIS&
HOW TO BE ENLIGHTENED in 48 hours
Laupäeval, 18. septembril
Jazzistuudio
Kell 19.00 MIKE del FERRO TRIO
Kell 21.00 NINSK

Hollandi jazzi festival pakub vürtsikat kokteili eksootilistest rütmidest jazziklassikani! Tallinna eel esinetakse Vilniuse festivalil ja Riias.

Esimesel õhtul tantsutemplis gruuviv Monsieur Dubois, hollandi sekstett, on tegutsenud viis aastat, sobitades kokku afrogroove’i, džunglibiite, vana 60ndate stiilis soul-jazz’i ja tulist funk’i. See muusika mõjub lausa füüsiliselt, pannes jalad liikuma ning pakkudes kuulamisnaudingut ka kõrvadele.
Samal õhtul üles astuva okteti How To Be Enlightened in 48 hrs muusika inspiratsiooniallikateks on jazz, rock, funk ja India helid. Ansambli moodustavad muusikud on oma kodumaal nõutud professionaalid. Saksofonist Ben van den Dungenit teatakse kogu Euroopas. Bombay’st pärit Sandhya Sanjana õppis klassikalist india muusikat kuid innustus ka rockist ja jazzist. Ta on esinenud veerandsajal festival sh. ka John Coltrane mälestusfestivalil. Ansambel viib kuulaja otsekui psühhedeelsele reisile, mille sarnaseid tegi 1970-ndate kontserditel Miles Davis. See on muusika lõõgastumiseks, nautimiseks ja unistamiseks.
Festivali teine õhtu pakub jazziklassikat ja improvisatsiooni. Mike del Ferro Trio liider, hollandi pianist, helilooja ja arranžeerija on siinsele kuulajale oma ooperijazziga tuttavaks saanud juba 2003. aasta kevadel. Alates 90ndaist on ta esinenud mitmete ülemaailmselt tuntud jazzmuusikutega nagu Toots Thielemans, Jack DeJohnette, Oscar Castro Neves, Scott Hamilton, Richard Galliano, Norma Winstone, Benny Bailey, Candy Dulfer jpt. Del Ferro seob oma juuri läbistavat klassikatunnetust bossa ja jazzmuusika põhiväärtustega. Trios on tema partneriteks üks hollandi parimaid ja loomingulisemaid bassiste Frans van der Hoeven ning John Engels, legendaarne trummar, kes pälvis 2001a. Hollandi kuningliku autasu, mis kuulutas ta rüütliks. Enam kui veerand sajandit on Engels mänginud kõigil North Sea Jazz festivalidel.
Festivali viimase esinejana astub lavale Ninsk, pakkudes stiilide mikstuuri ning kombates kujutlusvõime piire. Ansambli muusikas kohtuvad sämplerid ja improvisatsioon. Ninski mänguruumi piirid on jazz, blues, country and rock. Olulised märksõnad on all-in-one hoiak ja mängulisus. Rohkem kui tosin aastat koos mänginud Ninsk on välja andnud kolm plaati ja palju ringi tiirutanud Euroopa kontserdilavadel. Kontserdi piletid Piletipunkti ja Piletilevi müügikohtadest ning internetist
www.piletipunkt.ee ja www.piletilevi.ee.

R 17. september 150.-/100.-
L 18. september kl 19.00 100.-/75.-
kl 21.00 100.-/75.-

Päevapilet 150.-/100.

Peale kaldkriipsu (/)- sooduhind tudeng, õpilane, pensionär