Kontus ja Võssotski Sony Jazz Stage´il tublide seas

04. märts 2007

Riias toimunud Sony Jazz Stage´i konkursil võitis Rebecca Kontus 3. koha.

Riias toimus 3-4. märtsil neljandat korda rahvusvaheline konkurss Sony Jazz Stage noortele lauljatele ja instrumentalistidele.

Kui läinud aastal võistlesid bassistid, siis sellel aastal olid võistlustules pianistid. Kokku osales võistlusel 22 lauljat ja 8 pianisti. Neist lõppvooru pääsesid 7 lauljat ja 8 pianisti.

Kristina Svolkinaite Klaipeda Ülikooli kunstide osakonnast pälvis lauljatest esikoha. Teiseks jäi läti lauljatar Solvita Fjodorova, kes on laulmist õppinud teatristuudios “Rigonda” maineka jazzilaulja Olga Piragsi juures. Fjodorovale kuulus ka publiku preemia. Kolmandaks hääletas zürii Tallinna Georg Otsa nimelise Muusikakooli 4. kursuse tudengi, Mare Väljataga õpilase Rebecca Kontuse.

Instrumentalistide konkursil tegid läti pianistid puhta töö. Esikoht läks Kristaps Vanadzins´ile Riia Toomkiriku Koolikoolist, teine koht Toms Juhnevics´ile, kes on Londonis ja Pariisis õppinud rahvusvaheliste konkursside kogemusega pianist. Kolmas koht Artjoms Sarvi Jelgavast on tulevane muusikapedagoog. Napilt jäi neljandaks Vladimir Võssotski Tallinnast, kel seljataga õpingud Helsingi Pop- & Jazz konservatooriumis.

Firma Sony pani välja rahalised ja esemelised preemiad parimatele. Lisaks saavad võitjad esinemisvõimaluse festivalidel ja konkurssidel Nõmme Jazz, Kaunas Jazz, Lady Summertime, Rigas Ritmi ja Jazzkaar.

24. aprillil esineb Jazzkaarel mullune Sony Jazz Stage konkursi võitja Julia Zakirova. Lauljatar oli sedapuhku konkursi konferansjee rollis ja esines koos Sony Jazz Orchestraga pooletunnise kavaga. Züriiliikmetest koosnev trio – Raimonds Pauls (klaver), Toivo Unt (kontrabass) ja Maris Briezkalns (trummid) andis samas meeldejääva kontserdi, kus taas leidsid kinnitust maestro Paulsi artistlikkus, emotsionaalne sügavus ja kirgas helikvaliteet.