Kopenhaageni festivali täht on Herbie Hancock

15. mai 2003

Taani pealinnas toimuv mitmenädalane jazzifestival tähistab tänavu 25. aastapäeva. Festivali toimumiskuupäevad on 4.-13. juulini.

Lisaks Herbie Hancockile (esineb 8. juulil) on peaesinejate nimistus veel mustanahalised ameerika jazzidiivad Cassandra Wilson, Dianne Reeves ja Dee Dee Bridgewater, taani lauljatar Cæcilie Norby, prantsuse saksofonikuulsus Louis Sclavis, saksofonist Johnny Griffin koos taanlastest saateansambliga, poola trompetist Tomasz Stanko ja taanlaste omad mehed, legendaarne svingija Svend Asmussen, trio Dahl-Ginman-Blachman, Fredrik Lundin ja Parish.
Tvolis toimuval suurkontserdil võib 9. juulil kuulda laulmas eakat ameerika crooner’it Tony Bennettit koos kvarteti ja Tivoli bigbändiga.
Üle linna toimub väikestes esinemispaikades väga hulgaliselt kontserte ja põhimass esinejatest on taani muusikud. Muusikaskaala ulatub maailmamuusikast kuni avangardini.
Soomlastest esinevad uut tantsulist lainet esindavad Nu Spirit Helsinki ja Quintessence, kelle ühiskontserdi pealkiri on «Future Sounds Of Jazz From Finland» (6. juulil).
Ameerika trompetist Tim Hagans mängib oma kvartetiga, teine ameeriklane Herb Robertson teeb koostööd taani muusikutega. Avangardlaulja Phil Minton musitseerib koos tšehh Martin Kalpperiga, kelle instrumendiks on laste mänguasjad. Omaette kontserdi annab huvitav norra laulja Sidsel Endresen oma grupiga (7. juulil), Mitmesugustes koosseisudes võib kohata bassist Nils Hennig Ørsted Pederseni ja trompetist Palle Mikkelborgi. Mõlemad vanameistrid on esinenud ka Tallinnas jazzkaare üritustel.
10. juulil laulab Copenhagen JazzHouse’is Beady Belle. Teine omapärane norralane Arve Henriksen mängib soolokontserdi 11. juulil. Vaiksete helide otsijate tähelepanu peaks köitma samal päeval taani-norra-prantsuse trio Carsten Dahl, Arild Andersen ja Patrick Heral. Samuti on võimalik näha ja kuulda Patricia Barberi grupi esinemist. New Jungle Orchestra (12. juuli) solistideks on trombonist Ray Anderson ja laulja Josefine Cronholm, kes Jazzkaarel säras Django Batesi grupis.
Kopenhaageni festivali lõpupäeval esineb ka bossaluljatar Silvana Malta grupp. Prantsuse kitarrist Marc Ducret mängib soolokontserdi.