Kristjan Randalu & The Transatlantic Collective

10. detsember 2008

The TransAtlantic Collective on kaasaegne jazzansambel, mille liikmed ja koostööpartnerid on New Yorgi ja Londoni noored tippmuusikud. Kollektiivile pandi alus aastal 2005 eesmärgiga tugevdada kontinentidevahelist koostööd muusikas, heliloomingus ja muusikahariduses.

Kristjan Randalu &
The TransAtlantic Collective

(USA-UK-Saksamaa)
11.12 kell 19 Tartu Athena Keskuses
12.12 kell 19 Kumu auditooriumis

The TransAtlantic Collective on kaasaegne jazzansambel, mille liikmed ja koostööpartnerid on New Yorgi ja Londoni noored tippmuusikud. Kollektiivile pandi alus aastal 2005 eesmärgiga tugevdada kontinentidevahelist koostööd muusikas, heliloomingus ja muusikahariduses.

Patrick Cornelius, New Yorgi saksofonist ja helilooja, ja Londonis resideeruv Ameerika bassimängija Michael Janisch kohtusid Berklee School of Music´us Bostonis. Kollektiivi kolmandaks liikmeks kutsuti Luksemburgist pärit löökpillimängija ja trummar Paul Wiltgen, kes tegutseb nii USAs kui Euroopas. Patrick, Michael ja Paul kirjutavad põhilise osa heliloomingust ja on võrdõiguslikud kunstilised juhid. Kollektiivi asutamisest saadik on toimunud edukaid kontsertreise USAs, Inglismaal ja Euroopas. Kristjan Randalu liitus ansambliga 2008. aastal.

TransAtlantic Collective’i üks põhipunkte on koostöö erinevate muusikutega, näiteks on külalistena osalenud Jason Rebello, Avishai Cohen, Kendrick Scott jpt. Kollektiivi muusika on segu kaasaegse progressiivse jazzi ning maailmamuusika kõladest ja jazzi ajaloo rikkalikust traditsioonist.

Kristjan Randalu oli kuuene, kui tema pere 1984. aastal Eestist lahkus. Ta õppis Karlsruhes, seejärel Stuttgartis klaverit. Pärast mitut tunnustust noorte pianistide konkurssidel, tuli 1996. aastal ka esimene jazzikonkursi võit. Improvisatsioonilistele soolokontsertidele lisandusid peagi kontserdid ja salvestused oma jazzansamblitega. 2001. aastal täiendas Kristjan Randalu end Londoni Kuninglikus Muusikakadeemias Geoff Keezeri ja Django Batesi juures. 2002. aastal võitis ta mainekal Montreux Jazzifestivali pianistide konkursil teise koha. 2003. aastast jätkas Kristjan Randalu õpinguid USAs. Esmalt New Yorgi City College’s, siis Manhattan School of Music ‘s, kus pälvis diplomi 2006.aastal. 2007 aasta mais anti Kristjan Randalule üle Baden-Württembergi Liidumaa Jazzpreemia (Jazzpreis des Landes Baden-Württemberg 2007). New Yorgis on Kristjan Randalul on olnud võimalus esineda sellistes mainekates saalides nagu Jazz at Lincoln Center ja Carnegie Hall, samuti aga klubides Jazz Gallery ja 55 Bar ning mängida koos ka mitmete USA jazzitippudega. Üha sagedamini kuuleme teda esinemas ka koos Eesti muusikutega – koostöö seob teda Siiri Sisaski, Tanel Rubeni kvinteti, Hedvig Hanson Grupi ja teistega.

Piletid Tartus hinnaga 125.- ja 100.- (õpilased, üliõpilased, pensionärid) ja Tallinnas hinnaga 200.- ja 150.- (õpilased, üliõpilased, pensionärid) müügil Piletilevis ja Piletimaailmas.