Kristjan Randalule anti üle Saksamaa mainekas jazzipreemia

10. mai 2007

1. mail sai pianist Kristjan Randalu kätte 2007. a Baden-Württembergi Jazzipreemia. Loe Reet Weidebaumi muljeid ning vaata fotogaleriid Frank Hüglelt.

1. mail anti Kristjan Randalule üle Baden-Württembergi Liidumaa Jazzpreemia 2007 (Jazzpreis des Landes Baden-Württemberg 2007). Kohapealseid muljeid vahendab Eesti kultuuriatašee Berliinis Reet Weidebaum.

Autasu üleandmine ei toimunud tavapäraselt Liidumaa pealinnas Stuttgartis, vaid preemia saaja soovil Karlsruhes, kus Kristjan on üles kasvanud ja muusikuteed alustanud.

Pidulik tseremoonia ning kontsert toimusid puupüsti täis klubis “Tollhaus”, kuhu lisaks kutsutud külalistele oli kokku tulnud ka palju kohalikke jazzmuusikuid, üliõpilasi ja estofiile. Loomulikult olid kohal ka Kristjani Karlsruhes elavad vanemad, pianistid Piret ja Kalle Randalu.

9-liikmelise žürii esimees, Stuttgarti Muusikakõrgkooli professori Bernd Konradi sõnul kuulub Kristjan Randalu pianistina Baden-Württembergi Liidumaa tippmuusikute hulka. Randalu eripäraks on absoluutne kõrgtase nii klassikalises kui jazzstiilis. Tema improvisatsioonioskus on virtuoosne ja loov ning tema kompositsioonid parimal tasemel.

Lisaks Konradile kuulusid žüriisse tuntud jazzspetsialistid Gudrun Endress, Frieder Berlin, Johannes Frisch, Reinhard Kager, Herbert Lindenberger, Frederic Rabold, Friedhelm Schulz ja Thomas Siffling.

Auhinna andis üle riigisekretär Dr. Dietrich Birk, kes rõhutas preemia olulisust BW kultuuripildis. 15 000 euro (234 000 Eesti krooni) suurune preemia antakse üle alates 2000. aastast ning varasemad auhinnatud on Torsten Krill (löökpillid/2006), Thomas Siffling (trompet/2005), Jo Ambros (kitarr/2004), Frank Kroll(saksofon/2003) ja Veit Hübner (kontrabass/2003), Rainer Tempel (klaver/2002), Ralf Schmid (klaver/2001) ning Patrick Bebelaar (klaver/2000).

Kristjan Randalu pidas auhinna saamise järel sooja, sümpaatse ja humoorika tänukõne, kus meenutas ja tänas oma õpetajaid alates lastemuusikakoolist kuni tänaseni, samuti kolleege ja sõpru.

Tseremoonia järel andsid Kristjan Randalu ning tema kauaaegne sõber ja kolleeg Bodek Janke (löökpillid) väikese kontserdi. Pean tunnistama, et nii säravat, virtuoosset ja vaimustavat kokkumängu ei ole ma ammu kuulnud. See oli täiesti vapustav elamus ning kui oleks olnud publiku teha, ei oleks muusikud lavalt ilmselt enne hommikut pääsenud.

Kristjan Randalu esineb juuni lõpus Eestis
Randalu elab küll juba mitmendat aastat New Yorgis, ent esinemised toovad teda tihti ka Euroopasse. Aprillis teises pooles andis ta kontserte kavaga “jälg”. Ansamblisse kuuluvad lisaks Randalule lauljatar Siiri Sisask, Carsten Netz (flööt, klarnet, saksofon, elektroonika), Antonio Miguel (bass) ja Bodek Janke (trummid). Mais ootab pianisti erinevate koosseisudega rida esinemisi New Yorgis.

Juuni lõpus on Randalu tulemas ka Eestisse. Pianisti veebilehel olev info kinnitab, et 28. juunil esineb ta koos Taavo Remmeli ja Tanel Rubeniga Ammende Villas Pärnus. 29. juunil toimub kontsert Muhu Tulevikumuusika Festivalil Juu jääb, kus Randalu lavapartneriteks on Raul Sööt, Taavo Remmel ja Tanel Ruben.

Pianist mängib Eestis ka detsembri alguses, mil meie publik saab kuulda kava “jälg”. Kontserdid on plaanitud 8. detsembril Tartusse Athena keskusse, 9. detsembril Viljandisse Pauluse kirikusse, 10. detsembril Pärnu kontserdimajja ja 11. detsembril Kumusse.

Tutvu ka Krisjan Randalu MySpace´i veebiküljega.