„Kui te olete kriitik, siis ma teiega ei räägi!“

31. jaanuar 2006

24. jaanuaril esines Viljandis pubis Liverpool vokaalgrupp 4Friends, mis oli jazziklubi üritustesarja esimene vokaaljazzile pühendatud õhtu. Kontsert kulges kõrgendatud meeleolus.

Teisipäeval, 24. jaanuaril esines Viljandis pubis Liverpool seltskond nimega 4Friends. Tegemist oli Jazz ’n’ Live sarja esimese Vokaali eri üritusega.

Viljandlane Garret Kuut vahendab muljeid.

„Kui te olete kriitik, siis ma teiega ei räägi“, lausus humoorikalt 4Friends’i juhtfiguur, põigeldes osavalt kommentaaride andmisest. Lõbusa kvarteti koosseisu kuuluvad Triin Norman, Kaia Köörna, Kadri Kosk ning Heleri Arumets. Oma etteastet alustasid nad looga „Väike küünal“, mille käigus sai publik kuulda Kaia Köörna säravat lauluhäält.

Pärast esimesi lugusid oli selge, et seekord oli laval ansambel, kes polnud mitte taustaks, vaid mida kuulati huviga. Lausa patt tundus kristalselt kõlavate laulude ajal kellegagi juttu rääkida.

Esitati ka Inglismaa kunagist eurolugu „Love Shine a Light“. Samuti sai 4Friendsi poolse töötluse osaliseks Miina Härma sulest „Ei saa mitte vaiki olla“, mille käigus ei saanud mitte vaiki olla telestaar Hillar Kohv, kes võttis fiktiivse solisti osa enda kanda.

Kuigi tegemist oli esimese Vokaali eri üritusega, kasutati abivahenditena nii kitarri, kui klaverit. Viimane oli kõvasti abiks Fixi pala „Vana pildiraam“ esitusel. Ka klaveri bassiosa kõlas sel õhtul väga hästi. Esimese seti lõpetuseks laulis Triin Norman koos oma sõpradega Kait Tamra sulest pärinevat „Oma saart“.

Etteaste teist poolt alustas kvartett Triin Normani looga „Sunshine“. Väga huvitav oli kuulata suvist lugu, kui akna taga möllas tuisk. Samuti sai töötluse osaliseks Rod Stewarti kunagine hitt „Sailing“.

Oma solisti võimeid demonstreeris edukalt Kaia Köörna loos „Püha öö“. Sellele järgnes humoorikas seade Apelsini hitist „Aeg ei peatu“.

Õhtu oodatuimaks looks oli aga kindlasti meeleolukas popurii „Jaanike“, millega 4Friends on võitnud 2004. aastal Tallinnas peetud Fair Play Tähtede Laulu konkursi ning samal aastal Otepääl toimunud Eesti heliloojate loomingukonkursi Viis Viimast, kus saadi lisaks esikohale ka publiku lemmikuks ning parima arranžeeringu auhind.

Tundus, et kohustusliku kavaga õhtu lõpebki, kuid üllatused polnud läbi. Hoogne jämm jätkus publiku hulgas, millest võtsid osa nii õppejõud, kui ka tudengid ning taas tuli tõdeda, et ei või iial teada, mida Jazziklubi õhtud endaga kaasa toovad.

„Tegemist on väga positiivse ettevõtmisega. Sarja formaat on õnnestunud ning ma loodan, et see muutub ühe püsivamaks traditsiooniks“, lausus rahulolevalt Viljandi Kultuuriakadeemia rektor Anzori Barkalaja.