KUMU ÖÖ-d külastas ligi 1700 inimest

05. juuni 2006

2. juunil oli Kumu esmakordselt avatud öötundidel, mil külastajad said osa tipptasemel elektronmuusika live-kontsertidest ning filmiprogrammist, kus esindatud briti kuumimad oma valdkonna tegijad.

Reedel, 2. juunil toimus KUMU ÖÖ, mille raames astusid üles neli välisartisti ning kuus eestimaist esinejat. Üritus kestis õhtul kella 22.00-st kuni kella 04.00-ni hommikul ning huvilisi jätkus kõigisse kolme saali – fuajeesse, suurde näitussaali ja auditooriumisse, teatab ürituse korraldustoimkond pressiteates.

Korraldajad Aivar Tõnso (Hea Uus Heli/Ulmeplaadid) ja Helen Sildna (Jazz’n Motion/BDG) loevad ürituse igati kordaläinuks – nii meeleolult, publiku osavõtult kui korraldusliku poole pealt. Korraldajad soovivad südamest tänada Kumu abivalmit ja vastutulelikku meeskonda eesotsas auditooriumi kuraatori Maria-Kristiina Soomre, korraldusjuhi Marika Makarovi ja direktor Sirje Helmega, kelle avatud suhtumise ja vastutulelikkuseta ei oleks midagi sellist toimuda saanud. Suure panuse ürituse kordaminekuks andsid ka Briti Nõukogu ja Raadio 2. Eraldi kiitust vajab aga kindlasti reedene publik, kes austas laitmatult Kumu sisekorda ja käitus verivärskes kunstikeskuses hoolivuse ja lugupidamisega.

Aktiivne programm toimus paralleelselt kolmes saalis ning kõik leidsid endale öö jooksul oma lemmikud. Paljudele jättis kustumatu elamuse Jamie Lidelli vahetu ja kaasakiskuv live-esitus, TOOB üllatas taas oma intensiivse energiaga, kaua oodatud Plaid oli kindlalt ootuste tasemel ja Vex’d oli oluliseks sündmuseks kõigile, kes lootsid ehedat dubsteppi kuulda.

Midagi täiesti omalaadset oli öelda ka igal eesti artistil – fuajee live-programmi avas Algorütmid, neile järgnes peene kammerliku helikeelega Muschraum. Kalm&Akord tuli suure saali lavale täiskoosseisus jazzbändiga ja Wochtzchee uue plaadi esmaesitlus öises auditooriumisaalis mõjus vägagi hüpnootiliselt.

Kumu on tõestanud ennast väga mitmekülgse sündmuspaigana. Loodame, et erilisi ettevõtmisi saab seal toimuma ka edaspidi.

Lisainfo:
Helen Sildna
BDG Music OÜ, Jazz’n Motion
Helen@bdg.ee
www.fbi.ee

Aivar Tõnso
Hea Uus Heli
Aivar@ulmeplaadid.ee
www.huh.ee