Kumu ÖÖ müüdi reedel südaöö paiku välja

28. mai 2007

25. mail toimunud muusika- ja visuaalkunstifestival Kumu ÖÖ müüdi südaöö paiku välja, kuna ürituse mahutavuspiir 2000 inimest sai selleks hetkeks täis.

Reedel, 25. mail toimunud muusika- ja visuaalkunstifestival Kumu ÖÖ müüdi südaöö paiku välja, kuna ürituse mahutavuspiir 2000 inimest sai selleks hetkeks täis. Publiku huvi teist korda toimunud festivali vastu oli üllatavalt suur ja paarsada huvilist jäid sel korral ukse taha.

Ürituse tipphetkeks kujunes paljude jaoks Jimi Tenori ja Kabu Kabu energiline etteaste ning kindlasti ka pealava live-kava avanud Vaiko Eplik & Eliit. Kella 23-ks kui Vaiko & Eliit alustasid, oli peasaal juba tihedalt rahvast täis ning meeleolu üdini positiivne ja ülev. Paari tunniga müüdi läbi ka esimene Vaiko plaadipartii, mis esimese kohana Eestis tuli müügile just Kumu ÖÖl ja on plaadipoodides saadaval saabuvast nädalast.

Publikut jätkus igasse saali iga esineja juurde ning eriti positiivne meeleolu kujunes ka auditooriumis, kus täissaalile andis klaverikontserdi Lubomyr Melnyk ja kus peale südaööd astus üles mitmete lemmikuks kujunenud Fonal Recordsi nooruke artist Islaja, kelle sürrealistlik duo-etteaste oli oma abstraktses müstilisuses midagi täiesti omalaadset ja eristuvat. Fuajee-programmist jättis mitmetele sügava mulje Clarki tugeva energiaga esitus, mis oli koos live-trummidega lausa rock-show mõõtu.

Üritust peavad kordaläinuks nii korraldajad kui ka Kumu kollektiiv. Kumu ÖÖ projektijuht Maria-Kristiina Soomre kommenteerib: “Kumu ÖÖ läks 110-protsendiliselt korda: lugematul hulgal eredaid esitusi ja puhast kunsti kolmel laval ning rõõmustavalt palju toredaid inimesi. Positiivsed võnked jäävad Kumu seinte vahele veel pikalt püsima, nii et ka muuseum on jälle natuke rikkam. Eriline tänu publikule hea suhtumise eest nii üritusse endasse kui Kumu majasse. Juba aasta pärast ootame me Kumus uut muusikaööd. Seniks oleme avatud ka päevasel ajal – teisipäevast pühapäevani.”

Kumu ÖÖ tänab koostöö eest Kumu mõistvat ja abivalmit kollektiivi eesotsas Maria-Kristiina Soomre, Tiina Makarovi ja Sirje Helmega ning toetajaid Briti Nõukogu, Hansapank, A. Le Coq ning hotell Euroopa.

Kolmas Kumu ÖÖ toimub juunis 2008.