Kumu ÖÖl esitlevad uut plaati kolm olulist Eesti artisti

18. mai 2007

Reedel, 25. mail toimuval Kumu ÖÖl tutvustavad oma uusi plaate Vaiko Eplik & Eliit, Broken Time Orchestra ning Kaido Kirikmäe.

Reedel, 25. mail toimuval Kumu ÖÖl tutvustavad oma uusi plaate Vaiko Eplik & Eliit, Broken Time Orchestra ning Kaido Kirikmäe.

Vaiko Epliku ja tema sõpradekollektiivi Eliit esimene plaat nimega “1” sai eelmisel aastal Areeni muusikakriitikute lemmikplaadiks ning pälvis aasta albumi tiitli.
Vaiko järgnev helisalvestis on kindlasti selle aasta üks olulisemaid ja oodatumaid sündmusi Eesti muusikas. Oma plaati nimega “2” (Mortimer Snerd) esitleb Vaiko just Kumu ÖÖl, mis on ühtlasi esimeseks kohaks Eestis, kus plaat ka avalikult müüki tuleb. Plaadid saavad valmis just reede hommikul ja jõuavad Kumusse suisa ahjusoojana.

Vaiko lubab, et laivis astub lavale “absoluutne eliit” ja kuuldavasti koosneb see koos Vaiko endaga vähemalt kuuest kodanikust, sealhulgas trummide taga kindlasti Raul Saaremets ning kohal ka Tursk (tuntud Ans.Andurist ja ansamblist Köök) ning Foto (Ans.Andur). Vaiko on lubanud ka emmata Jimi Tenorit, kellega ta Kumus pealava jagab ning kes, nagu selgub, on üks Vaiko ammuseid lemmikuid.

Broken Time Orchestra ehk Priit Juurmann ja Taavi Kerikmäe on kriitikuid ja kuulajaid juba positiivselt üllatanud oma uue ja sügavama-sisukama helipildiga, mis paljude arvates on bändi jaoks täiesti uus kvaliteet.
“Surmal on meie jaoks tähendus” (Julm Records) on kontseptuaalalbum, mille kohta on Tristan Priimägi Areeni külgedel öelnud: “Kõige olulisem on aga see, et selle plaadi kujul pole tegu kokku korjatud lugude kogumikuga, nagu tantsumaailmas tihti kipub olema. See siin on teisest kategooriast plaat – album, mille osad ja osade järjekord moodustavad nägemuse. Suurema kui summa”.

Kumu ÖÖl on BTO’l kuuldavasti kavas omalaadne eksperiment, ühendades värske plaadimaterjali elusmuusikute, video-installatisooni ja Kumu öötaevasse kõrguvate aatriumivõlvidega.

Kaido Kirikmäe kogumik “Lintprii” ilmus 23. aprillil. Selle pealkiri on nutikas sõnademäng – meeleolult sobiks väga hästi just lindprii kujund, aga lindi-vaba viitab sellele, et album ei ole ilmunud mitte traditsiooniliselt cd-plaadil vaid lint-kassetil – justkui soe mälestus lapsepõlvest, mis kangastub meile nii Kaido helgete helide kui ammu unustatud lintkasseti abil.

Kõik kolm eesti kollektiivi esitlevad Kumu ÖÖl ametlikult oma uut muusikat ning värsked helisalvestised on saadaval ka koha peal plaadimüügiletis. Lisaks nimetatud uutele albumitele võib Kumust leida ka netipoe Muda Music värskemad plaadid ning ka Soome psühh-folgi plaadifirma Fonal valiku, mida eesti plaadipoodidest muidu ei leia. Fonali seltskonnast esitleb Kumu ÖÖl uut plaati “Uluan Yyy” Fonali rahvusvaheliselt tuntuim artist Islaja.

Täpne programm kõigi esinejatega on üleval: www.huh.ee ja www.fbi.ee ning piletid on müügil Piletilevis pühapäevani hinnaga 250 kr, ürituse nädalal ja koha pealt pilet 295 kr.

NB! Sisekorra eeskirjadest: vanusepiirang üritusel on 18 eluaastat, Kumu siseruumides ei suitsetata.