Kustas Kikerpuu 70

09. oktoober 2007

2. novembril toimub Estonia kontserdisaalis vanameistri auks juubelikontsert, kus astuvad üles Liisi Koikson, Helin-Mari Arder, Jaanika Ventsel, Ewert Sundja, Mikk Saar, Sergei Solovjov, Mare Väljataga kvintett ning Otsakooli Big Band.

2. novembril kell 19 Estonia kontserdisaalis
KUSTAS KIKERPUU 70
ÜKS PAIK SIIN ILMAS….

Esinevad: Liisi Koikson, Helin-Mari Arder, Jaanika Ventsel, Ewert Sundja, Mikk Saar, Sergei Solovjov, Mare Väljataga kvintett, Otsakooli Big Band. Dirigeerib Siim Aimla.

Kustas Kikerpuu on orkestrijuht, helilooja ja muusikapedagoog. 1960-70ndatel tegutses ta Eesti Televisiooni ja Eesti Reklaamfilmi muusikatoimetaja ja ansamblijuhina ning orkestri “Levimo” dirigendina. 1985 sai Kustas Kikerpuust Eesti Raadio dirigent. Alates 1987st aastast tegeles ta peamiselt Eesti Raadio Big Bandiga, millega esines ka mitmes välisriigis.

Kustas Kikerpuu on töötanud G.Otsa nim. Muusikakooli pop-jazz osakonna juhataja ja teoreetiliste ainete õpetajana, samuti jazzteoreetiliste ainete õppejõuna Eesti Muusika ja Teatriakadeemias. Äsja, 2006. a., ilmus temalt ka suurepärane džässiteooria õpik “Jazzharmoonia”. Kikerpuu on kirjutanud sadu estraadihitte, sealhulgas sellised väga tuntud laulud nagu „Taas punab pihlakaid“, “Meie kaks”, “Hororskoop”, „Matise laul“, „Ammu tunnen sind“, „Langevate lehtede aegu“ jpt. Lisaks muusikat filmidele ja telelavastustele „Verekivi“ (1972), „Uued sõbrad“(1973), „Vembu ja Tembu“ (1970) jt.

Ilma Kustas Kikerpuu meeletu orkestrijuhtimis-, arranžeerimis- ja pedagoogitöö, ilma tema mahuka heliloomingu ja laulusõnadeta ei oleks Eesti popmuusika kaugeltki sedavõrd rikkalik, kui me seda täna nautida saame. Käesoleva aasta oktoobrikuus tähistab vanameister oma 70. juubelit!

Piletid 70-150 kr müügil kõikjal üle Eesti.
Vaata lisa www.filharmoonia.ee