Lady Summertime 2006 on Anna Serafinska Poolast

17. juuli 2006

Reedel ja laupäeval Soomes juba 11. korda toimunud rahvusvahelise jazzvokalistide konkursi Lady Summertime 2006 võitis tänavu Anna Serafinska Poolast.

Teisele kohale tuli Nõmme Jazzil säranud Susana Raya Hispaaniast ning kolmandaks jäi Myrtill Micheller Ungarist.

Konkursi peaauhinna, 1600 EURi, pälvinud Poola lauljatar oli ühtlasi ka publiku lemmik. Teise koha auhinnafond oli 800 EURi ja kolmanda koha oma 400 EURi.

Finaali jõudsid veel Eestis juba nimekas noor jazzlaulja Kadri Voorand, kes jäi napilt neljandaks, Leedu vokalist Daiva Starinskaite ning Läti jazzlaulja Julija Zakirova. Tublilt esines ka konkursil osalenud teine Eesti lauljatar Laura Põldvere, kes seekord küll finaali ei pääsenud.

Lauljaid hinnanud rahvusvahelises züriis Eestit esindanud Nõmme Jazzi kunstilise juhi Toivo Undi hinnangul oli konkurss igati kõrgetasemeline ning väärib vaid ülivõrdes kiidusõnu. ’’Varem oli Lady Summertime’il lauljaid vaid Soomest, Eestist, Lätist ja Leedust. Nüüd, kui nad oma haaret laiendasid, toimus ka festivali tasemes murranguline hüpe,’’ sõnas konkursi züriis juba neli aastat olnud Unt.

Unt tõi esile ka väga head saatebändi, mis koosnes Soome noortest tippmuusikutest ning kiitis konkursi võitja suurepärast esitus, mis andis taas kord kinnitust Poola Jazzi läbi aegade kõrgest tasemest.

Kokku oli Lady Summertime’il võistlustules 13 lauljat kümnest eri riigist.

Algselt oli Lady Summertime’i konkurss mõeldud parima G. Gershwini legendaarse Summertime’i esitaja välja selgitamiseks. Olgugi et konkurss on 11 aastaga palju muutunud, lõpetas ka sel aastal finaalkontserti võistlejate Summertime’i ühisesitus.

Info edastas:
Anneli Lepp
+ 372 52 94 604