LAHEDALT JA PINGEVABALT UUDE KEVADESSE

05. märts 2005

Jazzkaare kevadball jazziklassikutega; Silvi Vrait, Uno Loop, Eve Pärnsalu ja Eesti Piirivalve Bigband Siim Aimla juhatusel 18. märtsil kell 20.00 Mustpeade majas

Jazzkaare kevadball jazziklassikutega
Silvi Vrait, Uno Loop, Eve Pärnsalu ja
Eesti Piirivalve Bigband Siim Aimla juhatusel
18. märtsil kell 20.00 Mustpeade majas

reklaamvideo

Jazz, kunagine tantsusaalide muusika, on sinna tagasi jõudnud. Ja mitte ainult taasavastatud svingirütmide, vaid ka funky ja moodsate klubirütmidega rikastatult. Valik, millise rütmi järgi tantsusamme seada, on tänapäeval tõeliselt lai ka Eestis. Meil on häid bigbände, kes mängivad suurte tantsusaalide ja pidude muusikat, kuid ka nooruslikke klubijazzi bände näiteks Hinkusega eesotsas. Siiski on kevadball natuke pidulikum kui tavaline tantsuõhtu, sest juba bigbänd ise on juba üks uhke ja võimas koosseis, mille saatel ei õnnestu tänapäeval enam kuigi tihti tantsida.

Läinud aasta märtsis Glenn Milleri 100. sünniaastapäeva puhul korraldatud kontsert-ball Mustpeade majas on väga menukas, tõestades, et igahaljad meloodiad pole kaugeltki unustusehõlma vajunud. Seekordne kevadball pakub Milleri kõrval Duke Ellingtoni, George Gershwini, Count Basie, Antonio Carlos Jobimi ja. teistegi klassikute lugusid, lisaks muusikat ka eesti klassikutelt nagu Uno Naissoo ja Raimond Valgre.

Noor energiline dirigent, arranźeerija ja multiinstrumentalist Siim Aimla on hoolitsenud selle eest, et kõik lood kõlaksid tema juhatatud orkestrite esituses perfektselt. Olgu siis tegu Georg Otsa nimelise muusikakooli bigbändiga, Eesti Piirivalveorkestri Bigbandiga või väiksemate koosseisudega. Jazzihariduse on Siim Aimla omandanud Tallinnas ja Helsingis. Sibeliuse Akadeemias, kus ta samuti õppis, õpetas ta ka mõned aastad saksofoni. Tallinna Muusikakoolis peab ta samuti pedagoogiametit. Ise mängib Siim Aimla flööti ja saksofoni Estonian Dream Big Bandis, oma jazzitrios ja vendade Breckerite muusikast inspireeritud ansamblis Funking Bastards, mille külalisliige on soome trompetivirtuoos Tero Saarti. Viimast bändi võib kuulda Jazzkaarelgi.

Eesti Piirivalve Orkester loodi 1992.aastal, 1999.a lisandus Big Band, kus mängivad samuti Piirivalve Orkestri muusikud. Bigbändi on juhatanud Ants Meristo, Siim Aimla ja Olli Pitkänen. Bigbänd on esinenud Imatra Bigband festivalil, Kanadas, Taanis ja mujal. Orkestri solistidena on üles astunud Eve Pärnsalu, Gerli Padar, Kersti Kuusk ja kevadballil esinevad orkestriga ka Silvi Vrait ja Uno Loop.

Pea kõik omaaegsed kuulsad jazzvokalistid Ella Fitzgeraldist ja Louis Armstrongist alates on laulnud bigbändidega, meie staarid samuti. Silvi Vrait on aastate jooksul esinenud väga erinevate bigbändidega ja ühega neist, Helmut Aniko bigbändiga, ka hoogsa vinüülplaadi salvestanud.

Uno Loop on sama nooruslik ja optimistlik kui muusika, mida ta esitab. Olgu küll, et viimastel aegadel tuleb tal tihti esineda vaid oma ühemeheorkestriga, saatjaks vaid kitarr, on tal oma muusikuteel õnnestunud esineda paljude suurte orkestritega, alates Eesti Raadio estraadiorkestrist ja big bandist ja lõpetades Piirivalve orkestriga.

Eve Pärnsalu on pärast Muusikakooli lõpetamist tegelenud oma laulustuudioga, laulnud oma rockbändiga ja jazzansamblitega ning esinenud ka Pori Jazz festivalil. Piirivalve orkestriga teeb ta koostööd juba mitmendat aastat.

Säravad solistid, hea kõlaga bigbänd ja parim muusika aitavad kindlasti suure kevade ja Jazzkaare festivali lähemale tuua!

Teie Jazzkaar