Laupäeval esineb Eestis Raimonds Pauls

21. oktoober 2007

27. oktoobril esineb Tallinnas Hortese aianduskeskuses legendaarne helilooja ning pianist Raimonds Pauls.

Legendaarne helilooja ning pianist Raimonds Pauls esineb 27. oktoobril Nõmme Jazz festivalil.

Kontserdil saab kuulda tema uusimat kava – Bachi prelüüdid ja fuugad, mille ta on seadnud koorile ning jazztriole. Paulsi viimastes projektides on tähtis osa maailma tipptasemel Riia noortekooril Kameril, kellega koostöös on varasemalt valminud heliplaat Paulsi teostest ning värske plaat juba nimetatud Bachi kavaga (Bach, Kamer, Pauls).

Kontserdi teises pooles tulevad esitusele Paulsi tuntud lood. Paulsi lood kõlavad küll originaal- ehk läti keeles, kuid vokaaalsolist, Läti noor jazzitäht Intars Busulis annab lugudele täiesti uue näo ning paneb publiku kuulama puhast muusikasõnumit. Koori dirigent Maris Sirmais on saanud mitmeid auhindu tunnustuseks panuse eest Läti koorimuusikasse. Võib öelda, et ta on praeguse Läti kultuurielu juhtfiguure.

Raimonds Pauls on teinud pika ning väga viljaka karjääri nii helilooja, kontsertpianisti kui ka produtsendi ja mitmesuguste ansamblite juhina ning töötades erinevatel juhtivatel kohtadel. Ta on aastaid olnud Läti Seimi liige ja teeb seda tööd siiani jätkates samal ajal aktiivset loomingulist tegevust.

Eestisse saabub Pauls reedel. Läti Saatkond korraldab temale ja külalistele vastuvõtu, kuhu on kutsutud ka mitmed Paulsi ammused kolleegid-tuttavad.

Festival Nõmme Jazz toob festivali avakontserdina kuulajatele veel ühe huvitava klassika ja jazzi projekti, Classics In Jazz, kus on tegemist improvisatsioonilise lähenemisega klassikalise muusika suurtele heliloojatele. Trio pianist Vjatšeslav Novikov on hinnatud klassikalise muusika pianist, kelle repertuaar on peaaegu terves ulatuses salvestatud Moskva ja Kiievi raadiotes. Muusika helged improvisatsioonid mõjuvad eriti müstiliselt ajaloolises Glehni lossis, mis valgustatakse üheks õhtuks nii seest kui väljaspoolt.

Fusionit ning põhjamaiselt kargeid helisid saab kuulata reedel Nõmme Kultuurikeskuses, kus vapustavaid helivärve pakuvad Siim Aimla juhitud Soome–Eesti projekt The Finest ning trio Miller-Melvin-Mälgand, kus USA noorema põlvkonna kitarrist Tim Miller esitleb täiesti omanäolist kitarrisaundi.

Reede ja laupäeva õhtul toimuvad ka Nõmme Jazzi traditsiooniks saanud jamsessionid, kuid erinevalt tavapärasest toimuvad need seekord kultuurikeskuses. Esimesel õhtul esineb Itaalia esi-jazzpianiste ning kogu jazzimaailma kriitikute kiidusõnu pälvinud Roberto Magris, kes leiab huvitavaid seoseid oma lemmikmuusikastiilide mainstream jazzi, hip-hopi ja urban muusika vahel.

Teisel õhtul pakuvad tuliseid elamusi virtuoosid, pianist Leonid Ptashka Iisraelist ning Gruusia päritolu viiuldaja Vitali Imereli International Pori Jazz Quartet´i koosseisus.

Piletid tasub osta eelmüügist, sest Nõmme Jazzi üheks eripäraks on hubased väikesed saalid, mis seab väga piiratud tingimused publiku hulgale. Raimonds Paulsi kontsert toimub veidi suuremas saalis, Aianduskeskuses Hortes ning sinna mahub 500 kuulaja ringis.