Laupäeval hukkus Jõulujazz 2008 peaesineja Esbjörn Svensson

16. juuni 2008

15. juunil hukkus sukeldumisõnnetusel Stockholmi arhipelaagis Ingarö saare lähedal 44-aastane Rootsi jazzpianist Esbjörn Svensson, kes pidi tänavu detsembris koos oma trioga esinema siinsel Jõulujazzil.

Nädalavahetusel hukkus sukeldumisõnnetusel Stockholmi arhipelaagis Ingarö saare lähedal 44-aastane Rootsi jazzpianist Esbjörn Svensson, kes pidi tänavu detsembris koos oma trioga esinema siinsel Jõulujazzil, kirjutab Immo Mihkelson Postimehes.

Tegemist on praegu kõige tuntuma ja edukama Rootsi muusikuga rahvusvahelisel džässiareenil. Esbjörn Svensson Trio (pressis kasutatakse nende nimena lühendit E.S.T.) plaatidelt ja kontsertidelt õhkuva energianivoo järgi võrreldi neid tihti rockbändidega. Paljudele üllatuseks oli ka trio populaarsus ja publikupoolne vastuvõtt viimastel aastatel sellele vastav, ületades džässmuusika tavalisi piire.

1993 moodustatud kolmiku rahvusvaheliseks läbilöögiplaadiks oli 2002. aastal ilmunud «Strange Place for Snow», mis võitis Euroopas hulga mainekaid auhindu ja saavutas müügimenu. 2006 sai E.S.T. esimeseks Euroopa ansambliks, mille pildi pani Ameerika ajakiri Down Beat oma esikaanele.

Loe edasi Postimehest.

Uudised jazziveebist allaboutjazz.com

Jazz Pianist Esbjorn Svensson Killed in Scuba Accident

Swedish Jazz Star Esbjorn Svensson Dies in Diving Accident

Jazz Champion Esbjorn Svensson Dies at 44

Esbjorn Svensson: “What Jazz Is, Not Was” 2004 Interview Re-Featured at All About Jazz

From ACT Records: Esbjorn Svensson Dies in Diving Accident on June 14, 2008

Esbjorn Svensson Trio Video Tribute