Laupäeval kõlab Tammsaare pargis äge maailmamuusika

06. juuni 2008

7. juunil esinevad Tammsaare pargis Aafrika ja Lõuna-Ameerika ansamblid ning näidatakse põnevaid dokumentaalfilme.

Laupäeval 7. juunil kell 12.00 – 22.00 annavad Tallinnas Tammsaare pargis toimuva Maailmapäeva raames tasuta kontserte eksootilised Tansaania, Kongo, Brasiilia, Nigeeria ning USA päritolu esinejad.

Lisaks on filmitelgis võimalik vaadata Maailmapäeva filmiprogrammi, mis sisaldab dokumentaal- ja animafilme Aafrikast Aasiani.

Neljandat aastat toimuva Maailmapäeva tänavune deviis on “kultuuridevaheline dialoog”. Ürituse avab ametlikult laupäeval kell 13.00 Eesti välisminister Urmas Paet.

Arengukoostöö Ümarlaua esindaja Anu Eslase sõnul toimub kogupere üritus Tammsaare pargis neljas suures telgis ja ka välialal. Maailmapäeva raames on võimalik õppetubades tutvuda aafrika tantsuga ning osaleda erinevate auhindadega viktoriinidel ja võistlustel.

Maailmapäeva raames esmakordselt ka filmiprogramm, mis sisaldab dokumentaal- ja animafilme Aafrikast ja Aasiast.

Eksootilisematest esinejatest astuvad maailmapäeval üles ansambel Pole-Pole (Tansaania-Soome), Makossa Trio (Eesti-Brasiilia-Nigeeria-USA) ja Amani feat. Edo Bumba (Kongo-Rootsi).

Edo Bumba, kes on pärit Kongost, puutus maast madalast kokku erinevate muusikavormide ja tantsudega. 1987 aastal tuli ta Rootsi, kus lõpetas Göteborgi Muusikakolledži. Praegu edendab ta mitmekülgselt Rootsi muusikaelu. Kooride jaoks on ta aidanud avastada Aafrika muusikat. Edo Bumba ise on tegevmuusik – koorijuht, kitarrist, löökpillimängija, tantsija, helilooja ja produtsent. Ta õpetab Göteborgis tantsu, rütmikat, koorilaulu. Bumba juhatab maailmamuusika ansambleid Amani ja EB Band. Mõlemad kuuluvad rootsi parimate maailmamuusika kollektiivide hulka. Ansambel Amani, millega Edo Bumba maailmamuusika päeval kell 17.00 esineb on välja andnud mitu heliplaati, lisaks Congo muusikale mängitakse ka Gambia, Congo, Rootsi ja Norra muusikat.

Kongo muusikast viljelevad nad stiili soukous, mis hakkas kujunema 60-aastatel ja mis ühendab rumba, bolero, cha cha, calypso, merenge’i, beguine’i, rocki ja souli elemente. Amani tähehndabki ühtsustunnet ja selline mõnus ühendav tantsuline rütm sobib maailmamuusika päevale ülihästi.

Maailmapäev on Eesti avalikkusele suunatud tasuta üritus, mille eesmärgiks on tõsta inimeste teadlikkust Eesti arengukoostöö ja humanitaarabi suundadest ning suurendada huvi Eestis arengukoostöö ja humanitaarabiga tegelevate organisatsioonide vastu. Maailmapäeva 2008 korraldab Arengukoostöö Ümarlaud koostöös Eesti Välisministeeriumi ning Tallinna Noorsootöö Keskusega.

Tänavune Maailmapäev toimub XXVII Tallinna Vanalinna Päevade raames, kus 5.-8. juunini on noortel oma programm Tammsaare pargis. Rohkem infot leiate www.vanalinnapaevad.ee ja www.terveilm.net

Maailmapäeva kava : 12.00 Triophonix
13.00 Ans. Pole-Pole (Tansaania/Soome)
13.10 Avamine
13.30 Ans. Pole-Pole
14.00 “Võimlemisviktoriin kultuurid kõnelevad!”

14.30 Teatristuudio IMPRO “Mazanendaba”
14.50 Ans. Makossa Trio
15.30 Maailmarändurid Uhhuuduur ja Follow The Women 2008
16.00 Maailmamäng

16.30 Aafrika tantsu õpituba Pole-Pole juhendamisel
17.00 Ans. Amani feat. Edo Bumba
18.00 Pääsküla noortekeskuse DJ klubi
19.00 Ans. UMB
20.00 Ans. Choco-late group
21.00 Ans. ROMB

Maailmapäeva filmiprogramm:
Filmiprogramm sisaldab lühifilme kultuuridevahelise dialoogi ja üleilmastumise teemadel.
13.00 – 14.30 Lasteprogramm – dokumentaal- ja animafilmid Aafrikast ja Aasiast

14.30 – 18.30 Peaprogramm – peaprogramm on koostatud Jaan Tõnissoni Instituudi Vaata ja muuda projektist lähtudes, mille eesmärk on pakkuda noortele ja õpetajatele intrigeerivaid kaasaegseid dokumentaalfilme globaalsetel teemadel nagu rassism, vaesuse vähendamine, toidukriis, õiglane kaubandus ja inimkaubandus.

Lisategevused:
13.00-18.00 Lastetelk
13.00-18.00 Organisatsioonide turg
12.00-18.00 Ronisein
12.00-21.00 Henna kehamaalingud