Laupäev:Piletite müümine tasuta kontsertidel külvas segadust

24. aprill 2005

Laupäeval tasuta kontserdiseeriana välja kuulutatud Tornijazz tekitas kohaletulnutes mõningast pahameelt, kui selgus, et kontsert on küll tasuta, kuid ostma peab siiski muuseumipileti.

Nii mõnigi kontserdikülastaja sai laupäeval kergelt ebameeldiva kogemuse osaliseks, kui kontserdipaika jõudes selgus, et tasuta väljareklaamitud ürituse eest tuleb siiski maksta muuseumipileti hind.

Inimeste pahameel hakkas silma Jazzkaare reporterile Mari Hiiemäele.

Eelkõige oli pahandajaid päeva esimesel kontserdil, Mart Soo ja Marek Taltsi esinemisel Paksus Margareetas.

Meremuuseumi piletimüüja sõnul ukse pealt tagasi küll keegi ei pööranud, kuid tekkis arusaamatusi ja mõned pretensioonikamad lasti siiski päris tasuta sisse. „Järgmisel aastal peaks tugevamalt rõhutama, et muuseumipileti peab ikka ostma,” arvas veidi väsinud ilmega muuseumitöötaja.

Kiek in de Kökis tuli samuti pilet lunastada, kuid tundus, et seal kulges piletimüük ladusamalt, noored neiud Jazzkaare korraldusmeeskonnast tegid uksel agaralt selgitustööd ja tornipilet maksis (üli)õpilasele kõigest 8 krooni. Info piletimüügist käis kontsertidest ees, Väravatorni töötajale üllatuseks küsisid mitmed, kas tegemist on piletiga üritusega.